Kierunki studiów KatowiceStudia KatowiceStudia z zarządzaniaStudia Zabrze

Zarządzanie projektami – Politechnika Śląska w Gliwicach

Studia na kierunku zarządzanie projektami to propozycja, którą przygotowała dla Was Politechnika Śląska. Jeśli chcesz się profesjonalnie przygotować do pracy jako kierownik zespołów projektowych.

Studia na kierunku zarządzanie projektami to studia licencjackie prowadzone przez Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Po trzech latach studiów uzyskać można tytuł licencjata.

Absolwenci tego kierunku:

  • Posiadają wiedzę z zakresu zarządzania przebiegiem projektu, uwarunkowań organizacyjnych zarządzania projektami, instrumentów wspierających oraz zagadnień przekrojowych zarządzania projektami.
  • Znają podstawy nauk ekonomicznych, społecznych i prawnych.
  • Posiadają umiejętności pozwalające efektywnie pracować w zespole projektowym.
  • Potrafią posługiwać się odpowiednimi narzędziami, metodami i technikami zarządzania projektami.
  • Znają standardy kaskadowe (waterfall) oraz zwinne (agile) zarządzania projektami i potrafią zastosować je w kontekście konkretnego typu projektu.
  • Absolwenci potrafią organizować i sterować wykonawstwem projektów, zarządzać zmianami w projekcie oraz zarządzać ryzkiem projektu.
  • Wykorzystują narzędzia informatyczne wspomagające proces zarządzania projektami do analizowania, oceniania i planowania projektów.
  • Posiadają umiejętności tworzenia, kierowania oraz współpracy w zespole projektowym.
  • Potrafią również umiejętnie rozwiązywać konflikty, a także radzić sobie w sytuacjach kryzysowych występujących podczas realizacji projektu.
  • Absolwenci kierunku zarządzanie projektami posiadają wiedzę umożliwiającą przystąpienie do egzaminu IPMA-Student lub/i IPMA Level D, PRINCE2 Fundation.

Strona kierunku: ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI , Politechnika Śląska w Gliwicach

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Politechnika Śląska w Gliwicach.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia zarządzanie Katowice. Interesujesz się problemami zarządzania i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia z zarządzania w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia