Kierunki studiówKierunki studiów CzęstochowaStudia CzęstochowaStudia historyczneStudia humanistyczne

Historia w Częstochowie

Studia na kierunku historia oferuje w Częstochowie Wydział Humanistyczny na Uniwersytecie Jana Długosza.

Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie przygotował dla kandydatów ofertę studiów licencjackich na kierunku historia, w ramach których można po drugim semestrze wybrać jedną z kilku oferowanych specjalności.

Na UJD w Częstochowie kandydaci mają do wyboru w trakcie studiów wiele ciekawych specjalizacji. Projektowane są specjalności:

  • nauczycielska
  • archiwistyczna
  • specjalność kulturoznawcza

Wybór następuje po III semestrze studiów stacjonarnych.

Perspektywy zawodowe w dużej mierze zależą od wybranej specjalności. I tak:

  • Absolwenci specjalności nauczycielskiej uzyskują wiedzę w zakresie dydaktyki historii, potrafią oryginalnie opracować i przeprowadzić zajęcia dydaktyczne z wykorzystaniem technik multimedialnych; znają tradycyjne oraz dostosowane do zreformowanego szkolnictwa metody ewaluacji. Absolwenci posiadają kwalifikacje do pracy w szkolnictwie i placówkach oświatowych; mają uprawnienia do nauczania historii na II etapie edukacyjnym (szkoła podstawowa)
  • Absolwenci specjalności archiwistycznej w archiwach zakładowych i równorzędnych – a także w administracji państwowej i samorządu lokalnego.
  • Absolwenci specjalności kulturoznawczej są przygotowani do pracy w muzeach, bibliotekach, domach kultury, stowarzyszeniach, jednostkach samorządowych, wydawnictwach, redakcjach czasopism oraz środkach masowego przekazu.

Po skończeniu studiów licencjackich naukę można kontynuować na studiach II stopnia.

Kierunek historia w Częstochowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia historyczne Częstochowa. Interesujesz się działalnością człowieka w przeszłości i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia historyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia