Kierunki studiów Warszawarodzaje studiów WarszawaStudiaStudia ścisłeStudia Warszawa

Studia ścisłe w Warszawie

Studia ścisłe w Warszawie proponują kandydatom przede wszystkim Politechnika Warszawska, UKSW i Uniwersytet Warszawski. Czekają na nich m.in. ASTRONOMIA, FIZYKA, MATEMATYKA, MATEMATYKA I ANALIZA DANYCH.

Ścisłe kierunki studiów w Warszawie przygotowały dla kandydatów m.in. Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, czy Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Poznaj studia ścisłe w Warszawie czytając treści zgromadzone poniżej.

Matematyka na Uniwersytecie Warszawskim

Studia na kierunku matematyka na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych UW otwierają przed absolwentami szerokie perspektywy wyboru ścieżki naukowej i zawodowej. Studenci uczą się efektywnie wykorzystywać wszechstronną ogólną wiedzę matematyczną oraz posiadane umiejętności w zakresie: analizy matematycznej, algebry liniowej i abstrakcyjnej, równań różniczkowych, rachunku prawdopodobieństwa i statystyki; korzystać ze zdobytej wiedzy obejmującej również podstawy analizy zespolonej, analizy funkcjonalnej, topologii i kombinatoryki; stosować zaawansowaną wiedzę matematyczną do modelowania rzeczywistych zjawisk i procesów; programować w różnych językach programowania oraz posługiwać się pakietami matematycznymi.

Perspektywy zawodowe:

  • banki i firmy ubezpieczeniowe;
  • firmy konsultingowe;
  • jednostki badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw;
  • jednostki analityczne agend rządowych;
  • działy cyberbezpieczeństwa (kryptografia);
  • możliwość kontynuowania studiów drugiego stopnia na kierunkach matematycznych i data science w ośrodkach akademickich w kraju i za granicą.

Biotechnologia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW)

Studia na kierunku biotechnologia, prowadzone przez Wydział Biologii i Biotechnologii SGGW, to multidyscyplinarna propozycja łącząca wiedzę z dziedzin przyrodniczych i technicznych. W programie studiów znajdują się takie przedmioty jak m.in.: biologia komórki, biologia molekularna, bioinformatyka, chemia organiczna, genetyka, fizjologia roślin i zwierząt, inżynieria genetyczna, biofizyka, mikrobiologia weterynaryjna. Studenci uczą się projektowania w AutoCAD. Absolwenci potrafią interpretować i raportować dane biologiczne uzyskane w trakcie pracy, oceniać przydatność dostępnych metod czy urządzeń i zaproponować potencjalnie najlepsze rozwiązanie. Potrafią zaplanować eksperyment do rozwiązania zadań związanych z tworzeniem produktu biotechnologicznego.

Absolwenci biotechnologii mogą pracować m.in. w:

  • jednostkach zaplecza naukowo-badawczego przemysłu biotechnologicznego i dziedzin pokrewnych,
  • laboratoriach badawczych, kontrolnych i diagnostycznych,
  • jednostkach projektowych zajmujących się procesami biotechnologicznymi.


Dowiedz się więcej o ścisłych kierunkach studiów dostępnych w tym regionie, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy.

Kierunki studiów ścisłych w Warszawie 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia ścisłe Warszawa. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Biofizyka w Warszawie

Studia na kierunku biofizyka, które proponuje kandydatom Uniwersytet Warszawski (prowadzi…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia