Kierunki studiówKierunki studiów ŁódźStudia ŁódźStudia prawnicze

Administracja – Uniwersytet Łódzki

Studia na kierunku administracja, proponowane przez Wydział Prawa i Administracji UŁ, pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu prawa, finansów, socjologii i zarządzania.

Kierunek studiów administracja, który ma w swojej ofercie Uniwersytet Łódzki, ma na celu kształcenie nowoczesnej kadry specjalistów administracji i zarządzania publicznego.

Studenci administracji na UŁ uczą się posługiwać podstawową wiedzą teoretyczną w celu analizowania, interpretowania oraz projektowania strategii działań w administracji. Uczą się również analizować i interpretować teksty prawne i naukowe oraz wykorzystywać orzecznictwo sądów krajowych i międzynarodowych, w celu rozwiązywania podstawowych problemów pojawiających się w pracy zawodowej.

Absolwenci będą przygotowani do samodzielnego sporządzania typowych pism procesowych, wygłaszania wystąpień ustnych przedstawiających zagadnienia z zakresu administracji. 

Absolwenci po ukończeniu studiów I stopnia na kierunku administracja – w zakresie uzyskanych kompetencji społecznych – będą także przygotowani do aktywnego uczestnictwa w grupach, organizacjach i instytucjach realizujących zadania z zakresu administracji, zajmowania różnych stanowisk, pełnienia różnego rodzaju funkcji i ról.

Perspektywy zawodowe – absolwenci znajdą zatrudnienie w:

  • administracji samorządowej i rządowej,
  • przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych,
  • firmach doradczych i konsultingowych,
  • organizacjach pozarządowych,
  • organizacjach międzynarodowych i Unii Europejskiej,
  • instytucjach zajmujących się zagadnieniami integracji europejskiej, czy pozyskiwaniem funduszy europejskich.

Kierunek administracja w Łodzi

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia prawnicze w Łodzi. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia prawnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia