Kierunki studiów ŁódźnewStudia ŁódźStudia prawniczeTOP ŁódźTop studia

Prawo w Łodzi

Gdzie studiować kierunek prawo w Łodzi? Jest kilka ciekawych opcji. Poznaj propozycje łódzkich uczelni państwowych i niepaństwowych.

Łódzki ośrodek akademicki przygotowuje dla kandydatów co roku atrakcyjną ofertę studiów. Ważne w niej miejsce zajmuje propozycja studiów prawniczych. Dużym zainteresowaniem cieszy się u maturzystów kierunek prawo (studia jednolite magisterskie). Kierunek prawo prowadzi Uniwersytet Łódzki. Studia prawnicze mają w swojej ofercie także trzy łódzkie uczelnie niepubliczne.

Ukończenie studiów prawniczych daje absolwentowi nie tylko znakomitą orientację teoretyczną, ale także umiejętności praktyczne w zakresie stanowienia i funkcjonowania prawa. Absolwent zyskuje wiedzę umożliwiającą pracę na rozmaitych stanowiskach wymagających znajomości regulacji prawnych i ich praktycznego zastosowania, a także ma możliwość dalszego rozwoju zawodowego poprzez uzyskiwanie uprawnień do pełnienia obowiązków w organach wymiaru sprawiedliwości, administracji itd.

Prawo na Uniwersytecie Łódzkim

Studia na kierunku prawo, które proponuje Uniwersytet Łódzki, przygotowują do podjęcia wszystkich rodzajów aplikacji koniecznych do wykonywania zawodów prawniczych, a także pełnienia funkcji wymagających gruntownej wiedzy prawniczej w instytucjach lub organizacjach.

Student prawa po III roku studiów wybiera jedną z 4 specjalizacji:

 • karnoprawna
 • cywilnoprawna
 • publicznoprawna (profil ogólny lub profil finansowy)
 • gospodarcza i europejska

Prawo w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Prawo w AHE w Łodzi to studia o profilu praktycznym – szczególnie istotne w procesie kształcenia są zajęcia ćwiczeniowe, warsztatowe i laboratoria (głównie metodą case method), które stanowią ponad 50% całego programu studiów. Absolwenci tego kierunku to gruntownie wykształceni specjaliści, którzy posiadają umiejętności niezbędne na rynku pracy.

Specjalności:

 • Prawo medyczne
 • Prawo w biznesie
 • Prawo dowodowe
 • Specjalność karna
 • Specjalność cywilna
 • Specjalność gospodarczo-finansowa

Prawo w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi

Celem studiów na kierunku prawo w SAN w Łodzi jest przekazanie studentom wiedzy z zakresu szeroko rozumianych nauk prawnych, jak również wykreowanie umiejętności praktycznych umożliwiających zastosowanie norm prawnych w praktyce. Ideą przyświecającą kierunkowi jest takie ukształtowanie studenta, aby na poziomie akademickim posiadał umiejętność samodzielnej interpretacji przepisów prawa, jak również posługiwania się aparatem wykładni w życiu codziennym i praktyce zawodowej. 

Specjalności:

 • Prawo w biznesie
 • Wymiar sprawiedliwości

Prawo w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Kierunek prawo, który ma w swojej ofercie WSBiNoZ w Łodzi, wszechstronnie przygotowuje absolwentów do wykonywania zawodu prawnika. Absolwenci uzyskają najwyższe kwalifikacje zawodowe oraz szeroką wiedzę praktyczną i teoretyczną, zarówno w zakresie prawa polskiego, jak i międzynarodowego. W ramach oferowanych ścieżek kształcenia studenci mają możliwość zdobycia specjalistycznej wiedzy i podwyższenia kwalifikacji w wąskich obszarach prawa.

Ścieżki kształcenia:

 • Prawo medyczne
 • Prawo sądowe
 • Prawo finansowo-gospodarcze z elementami prawa podatkowego

Kierunek prawo w Łodzi

Więcej informacji o kierunkach prawniczych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia prawnicze Łódź. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia prawnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia