Kierunki studiówKierunki studiów ŁódźStudia ŁódźStudia prawniczeTOP ŁódźTop studia

Administracja w Łodzi

Studiowanie na kierunku administracja to doskonała okazja do zdobycia interdyscyplinarnych kompetencji. Kierunek proponuje kilka łódzkich uczelni. Dowiedz się, które posiadają tę ciekawą propozycję studiów dla nowego rocznika maturzystów.

Studia na kierunku administracja to interdyscyplinarne studia, obejmujące zagadnienia z zakresu prawa i wybranych nauk społecznych, pozwalające na uzyskanie umiejętności posługiwania się i interpretacji przepisów regulujących zasady funkcjonowania państwa i społeczeństwa. Studia przygotują Cię od strony teoretycznej i praktycznej do pracy urzędniczej.

Gdzie studiować kierunek administracja w Łodzi?

Studia na kierunku administracja proponuje aż pięć łódzkich uczelni. Jedyną z uczelni państwowych jest Uniwersytet Łódzki. Pozostałe uczelnie to uczelnie niepaństwowe: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi oraz Wyższa Szkoła COSINUS w Łodzi.

Administracja na Uniwersytecie Łódzkim

Podstawowym celem studiów na kierunku administracja I stopnia jest przygotowanie nowoczesnej i wszechstronnie wykształconej kadry specjalistów dla służby publicznej, mogących podjąć pracę przede wszystkim w: organach administracji publicznej, przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych, firmach doradczych i konsultingowych, organizacjach pozarządowych współpracujących z administracją publiczną, organizacjach międzynarodowych i organach Unii Europejskiej.

Zasady rekrutacji na administrację

Obowiązuje konkurs świadectw z takich przedmiotów jak: jeden do wyboru: historia, geografia, matematyka, WOS oraz język polski oraz dwa do wyboru spośród: język obcy, matematyka, WOS, geografia, historia.

Kierunek administracja na Uniwersytecie Łódzkim

Kierunek administracja w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi

Koncepcja kształcenia na kierunku administracja zakłada elastyczność kształcenia poprzez oferowane specjalności, co umożliwia dostosowywanie kształcenia do dynamicznie rozwijającego się rynku pracy i zapewnia spójność koncepcji z celami strategicznymi Uczelni i Wydziału dotyczących zgodności z potrzebami otoczenia społecznego i gospodarczego. Studenci kierunku administracja w ramach studiów I stopnia mają do wyboru dobrze osadzone w potrzebach rynku pracy cztery  specjalności:

 • Administracja skarbowa,
 • E-administracja,
 • Administracja samorządowa,
 • Administracja porządku publicznego,
 • Prawna obsługa biznesu,
 • Prawo pracy i kadr.

Specjalności na kierunku administracja na AHE w Łodzi

Uczelnia proponuje atrakcyjne specjalności na kierunku administracja. Studia realizowane są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Specjalności:

 • administracja samorządowa
 • administracja wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania
 • akademia przywództwa
 • broker innowacji
 • doradztwo podatkowe
 • e-administracja
 • prawo pracy w Polsce i UE
 • procedury sądowo-administracyjne

Kierunek administracja w Łodzi

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia prawnicze Łódź. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia prawnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia