Kierunki studiów Toruńnewrodzaje studiów ToruńStudiaStudia geograficzneStudia Toruń

Studia geograficzne w Toruniu

Studia geograficzne w Toruniu proponuje przede wszystkim Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK. Spotkacie tu ofertę takich kierunków jak: geografia przestrzenna oraz geografia i kształtowanie środowiska.

Studia geograficzne w Toruniu gwarantuje kandydatom Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Warto poznać kierunki dokładniej oraz przeanalizować perspektywy zawodowe absolwentów.

Geografia i kształtowanie środowiska na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (UMK)

Interdyscyplinarne studia na kierunku geografia i kształtowanie środowiska łączą zagadnienia z zakresu nauk o Ziemi i środowisku oraz geografii społeczno-ekonomicznej i gospodarki przestrzennej. Pozwalają zrozumieć relacje jakie zachodzą między człowiekiem a przyrodą.

więcej w artykule: Geografia i kształtowanie środowiska – studia w Toruniu

Gospodarka przestrzenna na UMK

Gospodarka przestrzenna jest kierunkiem interdyscyplinarnym, pozwalającym na zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie organizacji przestrzeni w procesie rozwoju społeczno-ekonomicznego poziomu lokalnego i regionalnego.

Program kształcenia wykorzystuje wiedzę nauk technicznych (architektura i urbanistyka, geodezja i kartografia), przyrodniczych (geografia, geologia, ochrona środowiska) i społecznych (prawo, ekonomia, socjologia, nauki o zarządzaniu, nauki o administracji).

więcej w artykule: Gospodarka przestrzenna w Toruniu

Kierunki studiów geograficznych w Toruniu 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia geograficzne Toruń. Interesujesz się naukami przyrodniczymi w szczególności geografią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz –  studia geograficzne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Geografia w Łodzi

Interesują Cię studia geograficzne w Łodzi? Chcesz wybrać kierunek geografia?…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia