Kierunki studiów WarszawanewStudia biologiczneStudia informatyczneStudia ścisłeStudia Warszawa

Bioinformatyka i biologia systemów w Warszawie

Bioinformatyka i biologia systemów skupia się m.in. na stosowaniu technik przetwarzania danych w badaniach nad problemami biologicznymi.

Interdyscyplinarne studia na kierunku bioinformatyka i biologia systemów ma w swojej ofercie Uniwersytet Warszawski (zajęcia są prowadzone przez pracowników Wydziału Biologii, Wydziału Fizyki oraz Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW).

W czasie trwania studiów studenci zdobywają solidne podstawy teoretyczne z różnych obszarów nauk ścisłych i przyrodniczych, od podstaw algebry, analizy matematycznej i teorii gier po mechanikę kwantową i ekologię. Nabywają także ważne umiejętności praktyczne, takie jak programowanie w językach skryptowych i obiektowych, konstruowanie algorytmów, posługiwanie się zaawansowanymi strukturami danych.

A jak wyglądają perspektywy zawodowe absolwentów tego kierunku? Znajdują oni zatrudnienie jako specjaliści w zakresie metod bioinformatycznych w instytucjach naukowych, zajmujących się zarówno naukami biologicznymi, jak i medycznymi, czy rolniczymi oraz w firmach komercyjnych, zarówno o profilu biotechnologicznym, jak i farmaceutycznym.

Kierunek bioinformatyka i biologia systemów w Warszawie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia ścisłe Warszawa. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia