Kierunki studiów Poznańnewrodzaje studiów PoznańStudiaStudia logistyczneStudia Poznań

Studia logistyczne w Poznaniu

Studia logistyczne w Poznaniu wzbudzają ostatnio u kandydatów spore zainteresowanie. Zarobki w branży logistycznej rosną, więc i studia na kierunku LOGISTYKA mogą zaciekawić ze względu na perspektywy zawodowe.

W Poznaniu naukę można podjąć m.in. na Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, w najlepszej niepublicznej specjalistycznej Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu oraz na Uniwersytecie WSB Merito Poznań i WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu. Poznaj dokładniej studia logistyczne w Poznaniu

Logistyka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

Kierunek logistyka proponowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu obejmuje zagadnienia związane z projektowaniem i zarządzaniem procesami logistycznymi wewnątrz przedsiębiorstwa i w łańcuchach dostaw.

Studenci tego kierunku zdobywają umiejętności przeprowadzania analiz ekonomicznych, projektowania i zarządzania zmianą w odniesieniu do procesów logistycznych, posługiwania się systemami informatycznymi wspomagającymi zarządzanie logistyczne, a także diagnozowania i projektowania systemów zarządzania łańcuchami dostaw, w szczególności w perspektywie międzynarodowej.

Perspektywy zawodowe:

 • działy logistyczne przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych,
 • przedsiębiorstwa z branży TSL (Transport, Spedycja, Logistyka),
 • firmy konsultingowe w obszarze logistyki i zarządzania łańcuchami dostaw.

Logistyka na Politechnice Poznańskiej

Studia na kierunku logistyka, które ma w swojej ofercie Politechnika Poznańska, gwarantują pozyskanie wiedzy z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych (w tym narzędzi Logistyki 4.0) oraz podstaw nauk ekonomicznych, organizacji i zarządzania, a także zdobycia umiejętności menedżerskich oraz umiejętności rozwiązywania problemów logistycznych za pomocą metod i technik inżynierskich.

Kształcenie ma charakter szeroko profilowany. Student zdobywa wiedzę z zakresu zarządzania, ekonomii, finansów, zarządzania produkcją i zarządzania jakością, logistyki czy ergonomii oraz przedmiotów ogólnotechnicznych (materiałoznawstwo, wytrzymałość materiałów, technologia maszyn i procesów, informatyka, elektrotechnika i elektronika, automatyka i robotyka, ochrona środowiska, ekologia).

Wszechstronne przygotowanie studentów tego kierunku stwarza im możliwość przyszłej pracy na stanowiskach kierowniczych, analityków, projektantów i konsultantów oraz specjalistów zajmujących się zarządzaniem zaopatrzeniem materiałowym, produkcją, transportem, magazynowaniem, sprzedażą i dystrybucją wyrobów.

Logistyka w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu

Decydując się na logistykę, którą prowadzi Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu, zdobędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie zarządzania operacyjnego i logistyki łańcuchów dostaw.

Co bardzo istotne, w przypadku WSL, podczas pierwszego roku studiów na kierunku logistyka lub zarządzanie zdobędziesz wiedzę kierunkową, a następnie w drugim roku nauki wybierzesz swoją specjalność oraz przedmioty, które Cię szczególnie interesują – przygotują do zawodu i rozbudzą Twoje pasje naukowe. Każda ze specjalności gwarantuje zdobycie praktycznych umiejętności w wybranej dziedzinie, dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy, a także poznanie nowoczesnych technologii i systemów informatycznych.

Specjalności:

 • Transport i spedycja
 • Logistyka handlu i dystrybucji
 • Logistyka produkcji

Logistyka na Uniwersytecie WSB Merito Poznań

Wybierając kierunek logistyka, który oferuje Uniwersytet WSB Merito Poznań postawisz na zróżnicowany program nauczania i szerokie możliwości rozwoju. Poznasz między innymi podstawy projektowania i zarządzania infrastrukturą logistyczną, zrozumiesz, jak działa współczesny transport i magazynowanie. Nauczysz się wykorzystywać specjalistyczne aplikacje informatyczne stosowane w logistyce.

Specjalności:

 • Logistyka i spedycja międzynarodowa
 • Logistyka w małych i średnich przedsiębiorstwach
 • Procesy i projekty logistyczne
 • Zarządzanie flotą i spedycja drogowa
 • International Forwarding (w języku angielskim)


Uzyskaj szczegółowe informacje o logistycznych kierunkach studiów w Poznaniu, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy.

Kierunki studiów logistycznych w Poznaniu 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia logistyczne Poznań. Interesuje cię spedycja, transport, logistyka – zarządzanie łańcuchami dostaw i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne w Polsce.

Czytaj również

Logistyka w Poznaniu

Zastanawiasz się gdzie studiować kierunek logistyka w Poznaniu? Ma go w swojej ofercie…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij:

Jeden komentarz do “Studia logistyczne w Poznaniu

 • W obecnych czasach najlepszą opcją na licencjat z logistyki są, moim zdaniem, studia online, bo po prostu szkoda mi pieniędzy na dojazdy i wynajmowanie mieszkania. Szukam właśnie informacji, gdzie można je zrobić i widzę, że WSKZ realizuje takie, ale jeszcze sprawdzam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia