Kierunki studiów PoznańNoweStudia logistyczneStudia PoznańTOP PoznańTop studia

Logistyka w Poznaniu

Interesują Cię studia logistyczne w Poznaniu? Planujesz podjąć studia na kierunku logistyka? Zastanawiasz się, jakie są różnice pomiędzy programami studiów proponowanymi przez poznańskie uczelnie wyższe? Prawdopodobnie lektura tego artykułu rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

Gdzie studiować kierunek logistyka w Poznaniu?

Kierunek logistyka znajdziesz na dwóch poznańskich uczelniach publicznych, a są to Politechnika Poznańska oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Jeśli planujesz skorzystać z oferty jednej z uczelni publicznych, to logistykę prowadzą Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu, Uniwersytet WSB Merito Poznań, jak również WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu.

Logistyka na Politechnice Poznańskiej

Jeśli masz w sobie pasję i chęć tworzenia oraz praktycznego wcielania w życie rozwiązań inżynierskich z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów i procesów logistycznych, to kierunek logistyka, który prowadzi Politechnika Poznańska będzie dla Ciebie świetnym wyborem. Studia te gwarantują pozyskanie wiedzy z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych (w tym narzędzi Logistyki 4.0) oraz podstaw nauk ekonomicznych, organizacji i zarządzania, a także zdobycia umiejętności menedżerskich oraz umiejętności rozwiązywania problemów logistycznych za pomocą metod i technik inżynierskich. Kształcenie ma charakter szeroko profilowany. Student zdobywa wiedzę z zakresu zarządzania, ekonomii, finansów, zarządzania produkcją i zarządzania jakością, logistyki czy ergonomii oraz przedmiotów ogólnotechnicznych (materiałoznawstwo, wytrzymałość materiałów, technologia maszyn i procesów, informatyka, elektrotechnika i elektronika, automatyka i robotyka, ochrona środowiska, ekologia).

Logistyka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

Kierunek logistyka proponowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu obejmuje zagadnienia związane z projektowaniem i zarządzaniem procesami logistycznymi wewnątrz przedsiębiorstwa i w łańcuchach dostaw. Studenci zdobywają umiejętności  przeprowadzania analiz ekonomicznych,  projektowania i zarządzania zmianą w odniesieniu do procesów logistycznych, posługiwania się  systemami informatycznymi wspomagającymi zarządzanie logistyczne a także  diagnozowania i projektowania systemów zarządzania łańcuchami dostaw, w szczególności w perspektywie międzynarodowej.

Logistyka na Uniwersytecie WSB Merito Poznań

Wybierając kierunek logistyka, który oferuje Uniwersytet WSB Merito Poznań postawisz na zróżnicowany program nauczania i szerokie możliwości rozwoju. Poznasz między innymi podstawy projektowania i zarządzania infrastrukturą logistyczną, zrozumiesz, jak działa współczesny transport i magazynowanie. Nauczysz się wykorzystywać specjalistyczne aplikacje informatyczne stosowane w logistyce.

Specjalności:

 • Logistyka i spedycja międzynarodowa
 • Logistyka w małych i średnich przedsiębiorstwach
 • Procesy i projekty logistyczne
 • Zarządzanie flotą i spedycja drogowa
 • International Forwarding (w języku angielskim)

Logistyka w WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu

Kierunek logistyka, który proponuje WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu, to studia skierowane do osób dynamicznych, zadaniowych, zaradnych, komunikatywnych, potrafiących pracować w grupie i pod presją czasu. Posiadane predyspozycje w połączeniu z usystematyzowaną wiedzą akademicką i doświadczeniem zdobytym w toku zajęć praktycznych pozwolą uzyskać solidne wykształcenie w rozwojowym zawodzie poszukiwanym na rynku pracy. Absolwenci tego kierunku zostaną wprowadzeni, już jako specjaliści – logistycy, w świat biznesu, ekonomii, transportu, jak i zasad korzystnego prowadzenia firmy.

Specjalności:

 • Logistyka handlu i spedycja
 • Logistyka w systemie bezpieczeństwa państwa
 • Menedżer logistyki

Logistyka w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu

Decydując się na logistykę, którą prowadzi Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu, zdobędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie zarządzania operacyjnego i logistyki łańcuchów dostaw. Co bardzo istotne, w przypadku WSL, podczas pierwszego roku studiów na kierunku logistyka lub zarządzanie zdobędziesz wiedzę kierunkową, a następnie w drugim roku nauki wybierzesz swoją specjalność oraz przedmioty, które Cię szczególnie interesują – przygotują do zawodu i rozbudzą Twoje pasje naukowe. Każda ze specjalności gwarantuje zdobycie praktycznych umiejętności w wybranej dziedzinie, dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy, a także poznanie nowoczesnych technologii i systemów informatycznych.

Specjalności w ramach kierunku logistyka:

 • Transport i spedycja
 • Logistyka handlu i dystrybucji
 • Logistyka produkcji

Czy warto studiować na kierunku logistyka?

Jeśli chcesz projektować i zarządzać operacjami logistycznymi w kraju i całej Europie lub ekscytują cię wyzwania i chcesz planować skuteczne strategie logistyczne dla małych i dużych firm produkcyjnych, handlowych i usługowych, prawdopodobnie zainteresują cię właśnie studia na tym kierunku.

Wybierając studia na kierunku logistyka poznasz zasady zarządzania działalnością logistyczną. Nauczysz się sterować przepływem informacji, środków finansowych, zasobów ludzkich i materialnych, logistyczną obsługą klienta, a także organizować operacyjną działalność oraz usprawniać zarządzanie logistyczne w obszarach funkcjonalnych przedsiębiorstwa.

Zdobędziesz wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych oraz podstaw nauk ekonomicznych, organizacji i zarządzania.

Będziesz przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się logistyką (np. w firmach spedycyjnych, przewozowych) oraz instytucjach administracji, w których wymagana jest wiedza logistyczna.

Kierunek logistyka w Poznaniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia logistyczne Poznań. Interesujesz się logistyką, transportem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia