Kierunki studiów OlsztynnewStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia Olsztyn

Filologia germańska w Olsztynie

Studia na kierunku filologia germańska proponuje w Olsztynie Wydział Humanistyczny UWM. Studia są kreatywnie reklamowane jako: Angielski to mus, niemiecki to twój plus!

Studia na kierunku Filologia Germańska na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie skierowane są do osób lubiących uczyć się języka niemieckiego i interesujących się językiem i kulturą krajów niemieckojęzycznych. Uczelnia oferuje studia I i II stopnia przygotowujące do pracy wszędzie tam, gdzie wymagana jest zaawansowana znajomość języka niemieckiego oraz specjalistyczna wiedza z zakresu kultury krajów obszaru niemieckojęzycznego i komunikacji interkulturowej.

Absolwenci pracują w szeroko pojętym biznesie: w turystyce, hotelarstwie, biurach podróży i tłumaczeniowych, urzędach państwowych, krajowych i międzynarodowych instytucjach kultury, fundacjach, redakcjach mediów wszystkich rodzajów, wydawnictwach, w sektorze usług, instytucjach krajowych i międzynarodowych. Uczymy różnych rodzajów technik tłumaczeniowych i przygotowujemy do pracy jako tłumacz.

Studenci uzyskują gruntowną wiedzę do tego, aby po studiach przystąpić do państwowego egzaminu na tłumacza przysięgłego.

Kierunek filologia germańska w Olsztynie?

O wymienionych na tej liście kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Olsztyn. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia