Zarządzanie w Toruniu

Wybierasz się na studia na kierunku zarządzanie w Toruniu? Chcesz dowiedzieć się jakie są różnice między studiami na poszczególnych uczelniach?

Gdzie studiować kierunek zarządzanie w Toruniu?

Kierunek zarządzanie proponuje Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prowadzi go też znana uczelnia niepubliczna – Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu (studia na WSB dostępne są również w języku angielskim).

Czy warto studiować zarządzanie?

Celem kierunku studiów zarządzanie jest kształcenie specjalistów i konsultantów z zakresu szeroko rozumianego biznesu, z możliwością specjalizacji w obszarach, które są związane z rozwojem i doskonaleniem organizacji. Podczas studiów na kierunku zarządzanie student zdobędzie interdyscyplinarną wiedzę na temat: funkcjonowania organizacji biznesowych na różnych szczeblach zarządzania i wykorzystywania w tych obszarach różnorodnych instrumentów, metod i narzędzi analitycznych i organizatorskich. Dzięki ukończeniu kierunku absolwenci będą posiadali również wiedzę i umiejętności przydatne do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Zarządzanie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (UMK)

Kierunek studiów zarządzanie, który proponuje Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, rozwija wiedzę z zakresu ekonomii, finansów, marketingu i prawa gospodarczego. Studenci zdobywają umiejętności niezbędne do pracy w organizacjach oraz zostają wyposażeni w wiedzę o wszelkich aspektach funkcjonowania nowoczesnych przedsiębiorstw i instytucji. Profil ich wykształcenia odpowiada zapotrzebowaniu rynku pracy, co daje możliwość zajmowania eksponowanych stanowisk. Przygotowani są do pełnienia roli liderów biznesu i kreatorów rzeczywistości gospodarczej. W trakcie pierwszego roku studiów studenci wybierają jeden z kilku oferowanych modułów specjalnościowych.

Moduły specjalnościowe:

 • marketingowy
 • informatyczny
 • inwestycyjno-nieruchomościowy
 • personalny – menedżer HR
 • organizacyjny – menedżer biznesu
 • moduł menedżer biznesu prowadzony w języku angielskim, który umożliwi Ci zdobycie dwóch dyplomów: polskiego i hiszpańskiego (Uniwersytetu Pablo de Olavide z Sewilli)

Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu

Jeśli wybierzesz studia na kierunku zarządzanie w WSB w Toruniu, nauczysz się m.in. rozpoznawać, diagnozować i rozwiązywać problemy gospodarowania zasobami ludzkimi, rzeczowymi i finansowymi, podejmować trafne decyzje w obszarze działań organizacji, kreować markę produktu i przedsiębiorstwa. Opanujesz również zasady stosowania różnych instrumentów i narzędzi marketingowych.

Specjalności:

 • E-business i media społecznościowe
 • International Business (studia w języku angielskim)
 • Marketing, sprzedaż i PR
 • Prawo i zarządzanie w praktyce
 • Projektowanie marki i wizerunku firmy
 • Zarządzanie przedsiębiorstwem
 • Zarządzanie w handlu i usługach
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi
 • Zarządzanie zespołem zdalnym

Uczelnie prowadzące kierunek zarządzanie w Toruniu

Więcej informacji o kierunkach, innych propozycjach studiów z zakresu nauk o zarządzaniu, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia zarządzanie Toruń. Interesujesz się zagadnieniami dotyczącymi zarządzania, myślisz o karierze w zarządzaniu i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz: studia zarządzanie w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia