Kierunki studiów CzęstochowanewStudia CzęstochowaStudia z zarządzaniaTOP CzęstochowaTop studia

Zarządzanie w Częstochowie

Wybierasz się na studia w Częstochowie? Chcesz wybrać kierunek zarządzanie? Dowiedz się więcej o tej propozycji!

Gdzie studiować kierunek zarządzanie w Częstochowie?

Jeśli interesują Cię studia na kierunku zarządzanie w Częstochowie, to jedyną częstochowską uczelnią wyższą prowadzącą ten kierunek jest Politechnika Częstochowska.

Zarządzanie na Politechnice Częstochowskiej

Studiując na kierunku zarządzanie, który proponuje Politechnika Częstochowska, pozyskasz teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu nauk o zarządzaniu i naukach pokrewnych dotyczącą istoty, prawidłowości, problemów funkcjonowania organizacji – przedsiębiorstw, instytucji publicznych, organizacji non-profit.

W trakcie studiów zostaniesz przygotowany do realizacji podstawowych funkcji zarządzania procesami, przedsięwzięciami w organizacjach o charakterze gospodarczym, administracyjnym oraz instytucjami publicznymi i samorządowymi.

Poznasz narzędzia, które wspomagają umiejętność rozpoznawania, diagnozowania i rozwiązywania problemów gospodarowania zasobami ludzkimi, rzeczowymi czy finansowymi organizacji. W trakcie studiów nabędziesz umiejętności skutecznego komunikowania się, negocjowania i przekonywania do pracy w zespole, a także zarządzania ryzykiem w organizacji.

Uzyskana wiedza, umiejętności i kompetencje stworzą solidny fundament dla pracy w charakterze specjalisty w zakresie organizacji i zarządzania firmą, menedżera, kierownika średniego szczebla, a także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Specjalności (zakresy nauczania) na kierunku:

  • Przedsiębiorczość i zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem
  • Zarządzanie działalnością marketingową przedsiębiorstwa
  • Zarządzanie instytucjami publicznymi i samorządowymi
  • Zarządzanie kadrami

Czy warto studiować zarządzanie?

Celem kierunku studiów zarządzanie jest kształcenie specjalistów i konsultantów z zakresu szeroko rozumianego biznesu, z możliwością specjalizacji w obszarach, które są związane z rozwojem i doskonaleniem organizacji. Podczas studiów na kierunku zarządzanie student zdobędzie interdyscyplinarną wiedzę na temat: funkcjonowania organizacji biznesowych na różnych szczeblach zarządzania i wykorzystywania w tych obszarach różnorodnych instrumentów, metod i narzędzi analitycznych i organizatorskich. Dzięki ukończeniu kierunku absolwenci będą posiadali również wiedzę i umiejętności przydatne do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Kierunek zarządzanie w Częstochowie

Więcej informacji o kierunkach, innych propozycjach studiów z zakresu nauk o zarządzaniu, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia zarządzanie Częstochowa. Interesujesz się zagadnieniami dotyczącymi zarządzania, myślisz o karierze w zarządzaniu i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz: studia zarządzanie w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia