Kierunki studiów BiałystokRodzaje studiów BiałystokStudiaStudia BiałystokStudia z zarządzania

Studia z zarządzania w Białymstoku

Studia z zarządzania można podjąć na Politechnice Białostockiej oraz Uniwersytecie w Białymstoku. Na Politechnice również kierunek zarządzanie i inżynieria usług. Studia z zakresu zarządzania także w ofercie uczelni niepublicznej – Wschodnioeuropejskiej Akademii Nauk Stosowanych w Białymstoku (WANS).

Studia z zarządzania wciąż należą do najpopularniejszych wśród kandydatów. Mają je w swoich ofertach białostockie publiczne uczelnie wyższe – Politechnika Białostocka oraz Uniwersytet w Białymstoku, ale zarządzanie znajdziesz również na uczelni prywatnej (Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych w Białymstoku).

Zarządzanie na Uniwersytecie w Białymstoku

Absolwent studiów na kierunku zarządzanie, proponowanych przez UwB, posiadać będzie podstawową wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu nauk o zarządzaniu i jakości oraz nauk pokrewnych dotyczącą istoty, prawidłowości i problemów funkcjonowania organizacji. Potrafi rozpoznawać, diagnozować i rozwiązywać problemy występujące w gospodarowaniu zasobami ludzkimi, rzeczowymi, finansowymi i informacjami. Jest przygotowany do realizacji podstawowych funkcji zarządzania procesami (przedsięwzięciami) w organizacjach o charakterze gospodarczym lub administracyjnym.

Specjalizacje:

  • Zarządzanie Przedsiębiorstwem
  • Zarządzanie Sprzedażą

Zarządzanie na Politechnice Białostockiej

Na kierunku zarządzanie, prowadzonym przez Politechnikę Białostocką, zdobędziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu nauk o zarządzaniu i ekonomii. Poznasz prawne i ekonomiczne aspekty funkcjonowania przedsiębiorstw, zarządzania strategicznego i analizy ekonomicznej. Będziesz umiał rozpoznać i rozwiązać problemy gospodarowania zasobami ludzkimi, rzeczowymi, finansowymi i informacyjnymi. Studia przygotują Cię do pracy na stanowiskach specjalisty w systemie zarządzania, menedżera, doradcy i konsultanta w organizacjach o charakterze gospodarczym i publicznym, a także do prowadzenia własnej działalności.

Perspektywy zawodowe:

  • zarządzanie procesami w organizacjach
  • praca na stanowiskach specjalistycznych w systemie zarządzania
  • menedżer średniego i wyższego szczebla
  • księgowy
  • doradca i konsultant w organizacjach o charakterze gospodarczym lub publicznym
  • prowadzenie własnej działalności

Na poniższej liście znajdziesz wszystkie propozycje studiów z zarządzania dostępnych w Białymstoku – dowiedz się więcej!

Kierunki studiów z zarządzania w Białymstoku 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia zarządzanie Białystok. Interesujesz się problemami zarządzania i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia z zarządzania w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia