Logistyka w Rzeszowie

Jeśli interesują Cię studia logistyczne i chcesz wybrać kierunek logistyka w Rzeszowie, o propozycjach rzeszowskich uczelni z tego zakresu dowiesz się w tym artykule.

Gdzie studiować kierunek logistyka w Rzeszowie?

Kandydaci wybierający się na studia na kierunku logistyka w Rzeszowie mają do wyboru propozycje uczelni publicznych (Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski). Warto także rozważyć studia na uczelniach niepublicznych (WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie). Dowiedz się więcej!

Logistyka na Politechnice Rzeszowskiej

Po ukończeniu kierunku logistyka, który prowadzi Politechnika Rzeszowska (Wydział Zarządzania PRz) absolwent będzie posiadał wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych. W trakcie studiów wykształci umiejętności menedżerskie niezbędne do sprawnego zarządzania procesami i funkcjami logistycznymi w przedsiębiorstwie. Absolwent zdobędzie wiedzę m.in. z zakresu podstaw nauk ekonomicznych, organizacji i zarządzania, nowoczesnych systemów logistycznych, projektowania systemów i procesów logistycznych, logistycznej obsługi klientów, czy optymalizacji poziomu zapasów.

Specjalności:

  • Systemy transportowe
  • Zarządzanie procesami logistycznymi
  • Obsługa portów lotniczych

Logistyka w sektorze rolno-spożywczym na Uniwersytecie Rzeszowskim

Studia na kierunku logistyka w sektorze rolno-spożywczym, proponowane przez Uniwersytet Rzeszowski, umożliwiają zdobycie wiedzy dotyczącej funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych w sektorze rolno-spożywczym, obejmującej również podstawy produkcji, magazynowania, oceny jakości surowców i produktów rolno-spożywczych. Absolwent będzie także posiadać umiejętności z zakresu zarządzania. Absolwent tego kierunku będzie również posiadać wiedzę z zakresu produkcji surowców i produktów roślinnych i zwierzęcych, zasad znakowania i pakowania produktów spożywczych, czynników kształtujących jakość artykułów rolno-spożywczych w trakcie przechowywania, infrastruktury i technologii magazynowych, systemów zarządzania w produkcji żywności, marketingu, logistyki surowców. 

Zarządzanie transportem – spedycją – logistyką – specjalność na kierunku administracja w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej

Studia logistyczne proponuje również WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Na kierunku administracja dostępna jest specjalność zarządzanie transportem – spedycją – logistyką. Podczas studiów uzyskasz kompleksową i usystematyzowaną wiedzę umożliwiającą Ci planowanie i realizację obsługi transportowo – spedycyjno – logistycznej oraz celnej w zakresie krajowego i międzynarodowego obrotu towarowego, w szczególności w zakresie dotyczącym problematyki szeroko rozumianej organizacji i zarządzania przedsiębiorstwami branży transportowo – spedycyjno – logistycznej w krajowym i międzynarodowych wymiarze ich działania. Wiedza i umiejętności uzyskane w trakcie studiów umożliwią Ci podjęcie pracy w przedsiębiorstwach eksportowych i importowych, urzędach celnych, agencjach celnych i firmach konsultingowych. Jako absolwent tej specjalności zostaniesz zwolniony z egzaminu na Certyfikat Kompetencji Zawodowych dla zarządzających transportem w przedsiębiorstwach transportu samochodowego oraz uzyskasz gwarancję wpisu na listę Agentów Celnych (status ten umożliwia zatrudnienie m.in. w agencjach celnych).

Logistyka w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Jeśli szukasz specjalistycznej wiedzy logistycznej – teoretycznej i praktycznej, którą z powiedzeniem wykorzystasz w wielu dziedzinach współczesnego życia, postaw na kierunek inżynierski logistyka, który ma w swojej ofercie Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Studia dostępne są również w języku angielskim.

Specjalności:

  • Logistyka produkcji i procesów magazynowych
  • Transport i spedycja
  • Zarządzanie łańcuchem dostaw

Czy warto studiować na kierunku logistyka?

Jeśli chcesz projektować i zarządzać operacjami logistycznymi w kraju i całej Europie lub ekscytują cię wyzwania i chcesz planować skuteczne strategie logistyczne dla małych i dużych firm produkcyjnych, handlowych i usługowych, prawdopodobnie zainteresują cię właśnie studia na tym kierunku.

Wybierając studia na kierunku logistyka poznasz zasady zarządzania działalnością logistyczną. Nauczysz się sterować przepływem informacji, środków finansowych, zasobów ludzkich i materialnych, logistyczną obsługą klienta, a także organizować operacyjną działalność oraz usprawniać zarządzanie logistyczne w obszarach funkcjonalnych przedsiębiorstwa.

Zdobędziesz wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych oraz podstaw nauk ekonomicznych, organizacji i zarządzania.

Będziesz przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się logistyką (np. w firmach spedycyjnych, przewozowych) oraz instytucjach administracji, w których wymagana jest wiedza logistyczna.

Uczelnie prowadzące kierunek logistyka w Rzeszowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia logistyczne Rzeszów. Interesujesz się logistyką, transportem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Rzeszowie:

Studia w Rzeszowie

Kierunki studiów w Rzeszowie

Rekrutacja na studia w Rzeszowie

Uczelnie Rzeszów

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia