Kierunki studiów Gdańsknewrodzaje studiów GdańskStudiaStudia GdańskStudia z zarządzania

Studia z zarządzania w Gdańsku

Studia z zarządzania można w Gdańsku podjąć na Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Zarządzania UG). ZARZĄDZANIE INŻYNIERSKIE i ZARZĄDZANIE to propozycje Politechniki Gdańskiej (Wydział Zarządzania I Ekonomii PG).

Studia z zarządzania to także propozycje innych kierunków ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI na PG (Wydział Mechaniczny PG) lub ZARZĄDZANIE INSTYTUCJAMI ARTYSTYCZNYMI na Wydziale Filologicznym UG. Studia o zarządzaniu są obecne również wśród propozycji uczelni niepublicznych np. Uniwersytet WSB Merito Gdańsk, Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku.

Zarządzanie na Uniwersytecie Gdańskim

Program studiów na kierunku zarządzanie, który proponuje kandydatom Uniwersytet Gdański, jest ściśle powiązany z potrzebami praktyki gospodarczej. W programie studiów wykorzystuje się wyniki najnowszych badań naukowych z dyscypliny nauk o zarządzaniu i jakości.

Zajęcia na kierunku prowadzą zarówno uznani teoretycy z zakresu zarządzania, jak również praktycy zajmujący znaczącą pozycję zawodową. Studenci realizują projekty oparte o realne problemy przedsiębiorstw.

Perspektywy zawodowe:

 • przedsiębiorca (właściciel firmy);
 • menedżer zespołu w przedsiębiorstwie;
 • specjalista ds. zarządzania projektami (project menager), specjalista ds. zarządzania procesami;
 • specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi, doradca personalny, specjalista ds. rekrutacji pracowników;
 • product manager, specjalista ds. marketingu, specjalista ds. promocji, handlowiec;
 • pośrednik w obrocie nieruchomościami, rzeczoznawca majątkowy, zarządca nieruchomości;
 • audytor ISO 9001.

Wśród absolwentów Wydziału Zarządzania UG są zarówno właściciele prężnie rozwijających się firm, jak i osoby, które pełnią funkcje kierownicze i eksperckie w kraju i za granicą. Niektórzy wybierają międzynarodowe korporacje, inni – polskie firmy rodzinne, czy też instytucje publiczne.

Zarządzanie na Politechnice Gdańskiej

Studenci kierunku zarządzanie, który ma w swojej ofercie Politechnika Gdańska, odkrywają tajniki zarządzania na światowym poziomie i poznają ekonomię, finanse, prawo oraz marketing. Dodatkowym wsparciem przyszłej kariery menedżerskiej jest intensywny kurs języka chińskiego wraz z elementami chińskiej kultury. Absolwenci będą posiadać także bogate doświadczenie w pracy w zespołach wielokulturowych, pożądane przez pracodawców z międzynarodowych firm.

Perspektywy zawodowe:

 • przedsiębiorstwa produkcyjne,
 • firmy usługowe,
 • korporacje międzynarodowe,
 • firmy handlowe,
 • zarządzanie procesami.

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Gdańskiej Szkole Wyższej

Studenci kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w GSW zdobywają szerokie umiejętności z obszaru zarządzania realizowanego w podmiotach gospodarczych oraz inżynierii produkcji w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych. Uczą się m.in. dokonywać analizy sposobu funkcjonowania i oceniać istniejące rozwiązania organizacyjne, zarządcze oraz techniczne, w tym metody i koncepcje zarządzania, typy oraz formy organizacji produkcji, maszyny, urządzenia, obiekty, systemy, procesy i usługi.

Absolwenci znajdą zatrudnienie w:

 • podmiotach gospodarczych produkcyjnych i usługowych
 • małych i średnich przedsiębiorstwach jako inżynier ds. zapewnienia jakości
 • instytucjach administracyjnych.


Dowiedz się więcej o studiach z zarządzania w Gdańsku i Trójmieście, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy.

Kierunki studiów z zarządzania w Gdańsku 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia zarządzanie Gdańsk. Interesujesz się problemami zarządzania i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia z zarządzania w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku i Trójmieście.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia