Studia z zarządzania w Gdańsku

Kierunek ZARZĄDZANIE można w Gdańsku studiować na Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Zarządzania UG). ZARZĄDZANIE INŻYNIERSKIE i ZARZĄDZANIE to propozycje Politechniki Gdańskiej (Wydział Zarządzania I Ekonomii PG). Z Zarządzaniem łączą się także propozycje innych kierunków ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI na PG (Wydział Mechaniczny PG) lub ZARZĄDZANIE INSTYTUCJAMI ARTYSTYCZNYMI na Wydziale Filologicznym UG. Studia o zarządzaniu są obecne również wśród propozycji uczelni niepublicznych np. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku.

Zarządzanie na Uniwersytecie Gdańskim

Program studiów na kierunku zarządzanie, który proponuje kandydatom Uniwersytet Gdański, jest ściśle powiązany z potrzebami praktyki gospodarczej. W programie studiów wykorzystuje się wyniki najnowszych badań naukowych z dyscypliny nauk o zarządzaniu i jakości.

Zajęcia na kierunku prowadzą zarówno uznani teoretycy z zakresu zarządzania, jak również praktycy zajmujący znaczącą pozycję zawodową. Studenci realizują projekty oparte o realne problemy przedsiębiorstw.

Perspektywy zawodowe:

  • przedsiębiorca (właściciel firmy);
  • menedżer zespołu w przedsiębiorstwie;
  • specjalista ds. zarządzania projektami (project menager), specjalista ds. zarządzania procesami;
  • specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi, doradca personalny, specjalista ds. rekrutacji pracowników;
  • product manager, specjalista ds. marketingu, specjalista ds. promocji, handlowiec;
  • pośrednik w obrocie nieruchomościami, rzeczoznawca majątkowy, zarządca nieruchomości;
  • audytor ISO 9001.

Wśród absolwentów Wydziału Zarządzania UG są zarówno właściciele prężnie rozwijających się firm, jak i osoby, które pełnią funkcje kierownicze i eksperckie w kraju i za granicą. Niektórzy wybierają międzynarodowe korporacje, inni – polskie firmy rodzinne, czy też instytucje publiczne.

Kierunki studiów z zarządzania w Gdańsku

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia zarządzanie Gdańsk. Interesujesz się problemami zarządzania i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia z zarządzania w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku .

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia