Biotechnologia w Białymstoku

Dla osób, które chcą w Białymstoku biotechnologię przygotowana studia na jednej z uczelni państwowych. Choć oferta studiów biologicznych w Białymstoku jest spora to biotechnologię oferuje wyłącznie Politechnika Białostocka.

Biotechnologia w Białymstoku, gdzie studiować?

Studia na kierunku biotechnologia proponuje kandydatom Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej. To jedyna propozycja kierunku nie tylko w stolice Podlasia ale w całym województwie.

Biotechnologia na Politechnice Białostockiej – studia inżynierskie

Na kierunku biotechnologia na Politechnice Białostockiej zdobędziesz wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, chemicznych i technicznych, współczesnych metod biologii eksperymentalnej oraz chemicznych procesów technologicznych i biotechnologicznych. Poznasz podstawowe zagadnienia biotechnologiczne istotne dla ochrony środowiska oraz przemysłu.

Studia mają charakter studiów inżynierskich i trwają 3,5 roku. Można je kontynuować na studiach II stopnia.

Po studiach na absolwentów czekają ciekawe perspektywy zatrudnienia. Mogą to być stanowiska inżynierskie w instytucjach związanych z monitoringiem środowiska np. w laboratoria badawczych oraz kontrolno-diagnostycznych. Po studiach można liczyć na zatrudnienie w przedsiębiorstwach branży chemicznej, spożywczej i biotechnologicznej oraz w zakładach przemysłu farmaceutycznego.

Kierunek biotechnologia w Białymstoku

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia biologiczne Białystok. Interesujesz się biologią, genetyką, mikrobiologią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia biologiczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia