Kierunki studiówKierunki studiów ŁódźStudia artystyczneStudia Łódź

Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych w Łodzi

Zdobądź wszechstronne wykształcenie artystyczne z zakresu malarstwa, rysunku, rzeźby, grafiki i fotografii. Poznaj kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych!

Interesują Cię studia artystyczne w Łodzi? Sprawdź kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, który ma w swojej ofercie Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Studia umożliwiają uzyskanie wszechstronnego wykształcenia artystycznego obejmującego malarstwo, rysunek, rzeźbę, grafikę artystyczną, projektowanie graficzne, fotografię. Zapewniają zyskanie gruntownej wiedzy z zakresu historii sztuki, filozofii, sztuki aktualnej czy analizy dzieła sztuki.

W zależności od wybranej specjalności na studiach I stopnia, studenci mają możliwość zdobycia specjalistycznej wiedzy i umiejętności w zakresie projektowania scenografii i kostiumów dla teatru i filmu, grafiki, fotografii i działań intermedialnych. Mogą również poznać współczesne strategie promocji oraz marketingu kultury i sztuki, a także różnorodne metody prowadzenia warsztatów edukacyjno-artystycznych. 

Specjalności:

 • projekty wizualne;
 • techniki teatralne, telewizyjne i filmowe.

Perspektywy zawodowe absolwenta:

 • artysta plastyk współpracujący z sektorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym (rekwizytor, kostiumograf, asystent scenografa, oświetleniowca)
 • artysta plastyk uprawiający intermedialną i multimedialną działalność twórczą
 • artysta plastyk prowadzący działalność twórczą w dziedzinie sztuk plastycznych
 • projektant grafiki multimedialnej
 • współorganizator projektów edukacyjnych i dokumentalnych powstających we współpracy z instytucjami kultury i grupami społecznymi
 • animator kultury w zakresie upowszechniania sztuki w formie wystaw, warsztatów, plenerów, sympozjów, targów sztuki, akcji promocyjnych, społecznych itp., wspierający aktywność społeczną, współpracujący z instytucjami sektora publicznego (samorządowego, np. domy kultury), pozarządowego (fundacje i stowarzyszenia) i prywatnego (firmy)
 • pracownik instytucji upowszechniania kultury i sztuki zajmujący się tworzeniem, planowaniem i realizacją koncepcji programowych w działach edukacji
 • specjalista do spraw promocji i strategii reklamowych
 • kurator zajmujący się konstruowaniem koncepcji programowych wystaw, projektów artystycznych w galeriach i muzeach
 • krytyk sztuki analizujący i interpretujący zjawiska współczesnej kultury i sztuki.

Kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych w Łodzi

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia artystyczne Łódź. Interesujesz się sztuką zarówno w kontekście sztuk plastycznych lub muzycznych i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia artystyczne.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia