Studia turystyczne w Częstochowie

Interesują Cię studia turystyczne w Częstochowie? W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat!

Kandydaci znajdą studia turystyczne w ofertach dwóch częstochowskich uczelni wyższych. Są to Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie oraz Akademia Polonijna w Częstochowie.

Turystyka i rekreacja na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie

Absolwent studiów pierwszego stopnia kierunku turystyka i rekreacja na UJD w Częstochowie jest przygotowany do organizowania pracy i podejmowania przedsięwzięć w sferze  turystyki i rekreacji. Posiada wiedzę i umiejętności pozwalające przygotować oferty turystyczno-rekreacyjne dla różnych grup wiekowych i społecznych. Potrafi w profesjonalny sposób komunikować się z klientem na rynku turystycznym, w tym posiada umiejętność komunikowania się z klientem niesłyszącym.

Absolwent przygotowany jest do prowadzenia własnej działalności gospodarczej i do pracy w przedsiębiorstwach turystycznych i hotelach; ośrodkach wypoczynkowych, sportowych i rekreacyjnych; centrach rekreacji; parkach rozrywki; ośrodkach sportu, rekreacji i turystyki; punktach informacji turystycznej; gospodarstwach agroturystycznych; administracji rządowej i samorządowej; a także w różnego typu organizacjach i placówkach prowadzących działalność w dziedzinie turystyki i rekreacji (w stowarzyszeniach turystyki i kultury fizycznej, domach kultury).

Absolwent będzie również przygotowany do samodzielnego planowania swojej kariery zawodowej, oraz do podjęcia studiów drugiego stopnia.

Specjalności:

  • Obsługa ruchu turystycznego,
  • Turystyka aktywna i specjalistyczna.

Kierunki studiów turystycznych w Częstochowie 2023

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia turystyczne Częstochowa. Interesujesz się różnymi formami ruchu turystycznego, myślisz o tym, by go w przyszłości organizować i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia turystyczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:


Czytaj więcej: studia w Częstochowie

Ekonomia w Częstochowie

Zastanawiasz się, czy studiowanie ekonomii jest dla Ciebie? W tym artykule dowiesz się, czy odnajdziesz…

Studia rolnicze w Częstochowie

Kandydatów na studia rolnicze w Częstochowie może zainteresować oferta Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia