Kierunki studiów Częstochowarodzaje studiów CzęstochowaStudiaStudia CzęstochowaStudia sportowe

Studia sportowe w Częstochowie

Interesują Cię studia sportowe w Częstochowie? Studia na kierunku WYCHOWANIE FIZYCZNE to propozycja, którą przygotował Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie UJD. Warto zastanowić się również nad propozycją Politechniki Częstochowskiej.

Studia sportowe dla aktywnych, dla osób kochających sport i chcących z nim związać swoje życie zawodowe proponują w Częstochowie dwie uczelnie państwowe. Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie ma w swojej ofercie kierunek wychowanie fizyczne. Na Politechnice Częstochowskiej sport można poznać od strony zarządzania.

Wychowanie fizyczne na UJD w Częstochowie

Głównym celem kształcenia na kierunku wychowanie fizyczne, prowadzonym przez UJD w Częstochowie, jest pozyskanie wiedzy i umiejętności z obszaru nauk społecznych, przyrodniczych oraz nauk o kulturze fizycznej, aby potrafić oddziaływać na osobowość i organizm człowieka w celu zaspokojenia jego potrzeb w zakresie rozwoju somatycznego i motorycznego oraz związanych z uczestnictwem w kulturze fizycznej.

Perspektywy zawodowe – absolwenci znajdą zatrudnienie w:

  • szkolnictwie,
  • instytucjach kultury fizycznej,
  • organizacjach społecznych.

Zarządzanie w turystyce i sporcie na Politechnice Częstochowskiej

Studiując na kierunku zarządzanie w turystyce i sporcie na PCz zdobędziesz wiedzę i umiejętności zarządzania przedsiębiorstwem turystycznym i organizacją sportową. Przygotujesz się do pracy w profesjonalnych klubach sportowych, centrach fitness, stowarzyszeniach turystycznych, jednostkach samorządu terytorialnego, podmiotach rynku turystycznego – burach podróży, hotelarstwie, gastronomii, informacji turystycznej. 

Specjalności:

  • Zarządzanie organizacją sportową,
  • Zarządzanie przedsiębiorstwem turystycznym,
  • Turystyka sportowa

Dowiedz się więcej o sportowych kierunkach studiów w Częstochowie, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy.

Kierunki studiów sportowych w Częstochowie 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia sportowe Częstochowa. Interesujesz się dyscyplinami sportowymi, myślisz w przyszłości zostać trenerem lub menedżerem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia sportowe w Polsce.

Czytaj również:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia