Kierunki studiówKierunki studiów SzczecinStudia przyrodniczeStudia Szczecin

Ichtiologia i akwakultura w Szczecinie

Postaw na racjonalne zarządzanie środowiskiem wodnym i ochronę jego zasobów – wybierz studia na kierunku ichtiologia i akwakultura w Szczecinie!

Ichtiologia i akwakultura to kierunek wychodzący naprzeciw potrzebom współczesnego świata, którego priorytetowym zadaniem jest racjonalne zarządzanie środowiskiem wodnym oraz ochrona jego zasobów. Studia proponuje kandydatom Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie (Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa ZUT).

Studenci kierunku mają do dyspozycji nowoczesne laboratoria i niepowtarzalną infrastrukturę dydaktyczną, w skład której wchodzi między innymi muzeum ichtiologiczne, sale akwaryjne oraz specjalistyczne pracownie. Wydział posiada również terenową stację doświadczalną, w której studenci prowadzą praktyczne zajęcia przygotowujące do pracy zawodowej związanej z akwakulturą i zarządzaniem środowiskiem wodnym.

Podczas zajęć będziesz mógł wypłynąć w morze statkiem badawczym z portu w Dziwnowie. W czasie studiów studenci mogą brać udział w wyjazdach zagranicznych w ramach współpracy Wydziału z jednostkami naukowymi na terenie Europy. Na Wydziale duży nacisk kładziony jest na aktualne problemy związane z gospodarką wodną, planowaniem odpowiedzialnych strategii eksploracji zasobów mórz, jezior i rzek oraz sposobów odbudowywania środowiska naturalnego poprzez zabiegi renaturyzacji. Dzięki współpracy z wieloma podmiotami gospodarczymi Wydział ma możliwość prowadzenia zajęć praktycznych, a studenci zyskują możliwość nawiązywania bezpośrednich kontaktów z przyszłymi pracodawcami.

Specjalności:

 • Biotechnologia rybacka i akwakultura,
 • Eksploatacja rybackich zasobów środowiska wodnego.

Absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie:

 • w jednostkach administracji publicznej,
 • w laboratoriach oceny jakości wody i ochrony środowiska,
 • w jednostkach wdrażających nowoczesne technologie rekultywacji wód,
 • w jednostkach zajmujących się organizacją gospodarki wodnej,
 • na statkach floty krajowej i zagranicznej,
 • przy projektowaniu nowoczesnych narzędzi połowowych w oparciu o specjalistyczną technikę informatyczną,
 • w ośrodkach zajmujących się akwakulturą,
 • przy nadzorowaniu prac w ośrodkach zarybieniowych w wylęgarniach,
 • przy organizacji i prowadzeniu akwaturystyki.

Kierunek ichtiologia i akwakultura w Szczecinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia przyrodnicze Szczecin. Interesujesz się przyrodą, ochroną środowiska i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia przyrodnicze w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia