Kierunki studiów SzczecinnewStudia przyrodniczeStudia Szczecin

Kynologia – studia w Szczecinie

Kierunek studiów kynologia to propozycja przygotowana z myślą o wszystkich tych, którzy interesują się psami. Jest w Szczecinie uczelnia, na której można realizować swoje zamiłowania i zdobyć profesjonalne wykształcenie związane z hodowlą psów rasowych.

Studia na kierunku kynologia to unikatowa w skali kraju propozycja Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Program studiów podporządkowany jest zdobyciu wiedzy i doświadczenia z zakresu metod hodowlanych i regulacji prawnych stosowanych w hodowli psów rasowych oraz żywienia, rozrodu oraz higieny psów.

Studia te to jednak przede wszystkim praktyka. W toku studiów studenci odbywają zajęcia praktyczne między innymi w kennelach krajowych i zagranicznych, w Oddziałach Związku Kynologicznego w Polsce, biorą udział w wystawach psów rasowych w charakterze sekretarzy i gospodarzy ringów, zapoznają się ze sposobami produkcji karm. Praktyki obejmują również gabinety weterynaryjne i rehabilitacyjne, salony groomerskie, a także ośrodki szkolenia psów. Biorąc udział w certyfikowanych warsztatach kynologicznych, zgłębiają dodatkową specjalistyczną wiedzę pod okiem uznanych specjalistów. Kynologia to kierunek stanowiący odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy.

Praca po studiach

Po ukończeniu studiów będziesz mógł znaleźć zatrudnienie jako specjalista w:

  • w organizacjach i związkach kynologicznych,
  • w ośrodkach zajmujących się zapobieganiem bezdomności psów, jako zoopsycholog lub behawiorysta,
  • w ośrodkach szkolenia psów sportowych,
  • w służbach mundurowych specjalista kynolog,
  • jako konsultant lub przedstawiciel handlowy producentów karmy, akcesoriów, kosmetyków dla psów,
  • w ośrodkach zajmujących się zapobieganiem bezdomności zwierząt

Kierunek kynologia w Szczecinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia przyrodnicze Szczecin. Interesujesz się przyrodą, ochroną środowiska i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia przyrodnicze w Polsce.

Czytaj również:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia