Studia biologiczne i biotechnologiczne w Olsztynie

Studia biologiczne to przede wszystkim propozycja jednego Wydziału na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Studia można podjąć na takich kierunkach jak: BIOLOGIA, MIKROBIOLOGIA, BIOTECHNOLOGIA. Oferuje je Wydział Biologii i Biotechnologii UWM.

Biologia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

Studiując biologię na UWM w Olsztynie, poznasz w stopniu zaawansowanym zjawiska i procesy przyrodnicze na różnych poziomach organizacji systemów biologicznych, różnorodność biologiczną na poziomie genetycznym, gatunkowym i ekosystemowym oraz opanujesz metody i techniki badawcze stosowane w biologii środowiskowej i molekularnej. Ponadto studiując zakres nauczanie biologii, zdobywasz wiedzę i umiejętności praktyczne niezbędne do wykonywania zawodu nauczyciela biologii.

Absolwent jest przygotowany do podjęcia pracy w przemyśle, jednostkach badawczych, różnych typach laboratoriów, w instytucjach i jednostkach administracji państwowej zajmujących się ochroną przyrody i środowiska, ekorozwojem, planowaniem przestrzennym, gospodarowaniem zasobami przyrody, monitoringiem środowiska. 

Absolwent zakresu nauczanie biologii jest dodatkowo przygotowany do kontynuowania kształcenia umożliwiającego uzyskanie kwalifikacji zawodowych nauczyciela biologii do nauczania w każdym typie szkół (kod zawodu 233001). Zdobycie kwalifikacji nauczycielskich umożliwia również podjęcie pracy w instytucjach związanych z prowadzeniem działalności edukacyjnej, m.in. w centrach edukacyjnych, działach dydaktycznych ogrodów botanicznych i zoologicznych, ośrodkach i muzeach edukacji ekologicznej, przyrodniczej, w parkach narodowych i krajobrazowych, w jednostkach rządowych, samorządowych oraz organizacjach pozarządowych (NGO) i firmach zajmujących się edukacją przyrodniczą i ekologiczną.

Kierunki studiów biologicznych w Olsztynie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia biologiczne Olsztyn. Interesujesz się biologią, genetyką, mikrobiologią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia biologiczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Olsztynie:

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia