Studia humanistyczne w Katowicach

Studia humanistyczne nie mają ostatnio najlepszej prasy. Dużo jest utyskiwań na perspektywy zawodowe po tego rodzaju studiach. Jest jednak duża grupa kandydatów, którzy mają pasję, mają to humanistyczne zamiłowanie, że niestraszne im zdecydować się na wybór kierunku, który może nie będzie przynosił wielkich profitów, ale na pewno pozwoli na realizację swoich pasji.

Zastanawiasz się może, jakie oferty przygotowały katowickie uczelnie dla miłośników nauk humanistycznych. Jest tego sporo. Odrębnie omówione są już kierunki filologiczne w Katowicach i inne rodzaje, które można łączyć z kierunkami humanistycznymi. Tu skupimy się na tych pozostałych.

Dominującą rolę w kształceniu humanistów odgrywa Uniwersytet Śląski w Katowicach. W jego murach możesz kształcić się na wielu kierunkach, które mają typowo humanistyczny charakter.

Kierunków typowo humanistycznych w Katowicach jest naprawdę sporo. Filozofia, kulturoznawstwo, mediteranistyka to tylko wybrane. Zobacz listę kierunków proponowanych przez nas, dowiedz się więcej o kierunkach i zasadach rekrutacji.

Lista kierunków humanistycznych w Katowicach:

O wymienionych na tej liście kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia humanistyczne w Katowicach. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia humanistyczne. Jeśli chcesz studiować w Katowicach zobacz również stronę – rodzaje studiów Katowice. Tam sprawdzisz m.in. propozycje studiów społecznych, studiów filologicznych, studiów psychologicznych, prawniczych, pedagogicznych na katowickich uczelniach państwowych i niepaństwowych.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia