NoweStudia podyplomoweStudia techniczneStudia Warszawa

Ślad Węglowy i Certyfikacja w Architekturze i Budownictwie – WSEiZ w Warszawie

Ślad Węglowy i Certyfikacja w Architekturze i Budownictwie to studia podyplomowe pozwalające zdobyć wiedzę z zakresu obliczania śladu węglowego w budownictwie oraz zrównoważonego rozwoju.

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie zaprasza na 2-semestralne studia podyplomowe na kierunku Ślad Węglowy i Certyfikacja w Architekturze i Budownictwie, prowadzone w systemie niestacjonarnym sobotnio-niedzielnym (online).

Uczestnikami studiów mogą zostać wyłącznie absolwenci studiów wyższych kierunków: Architektura, Budownictwo, Ochrona Środowiska i pokrewnych licencjackich, inżynierskich oraz magisterskich.

Zakres studiów:

  • Najważniejsze zagadnienia dotyczące obliczania śladu węglowego w budownictwie oraz zrównoważonego rozwoju. Ze specjalistyczną wiedzą na temat operacyjnego i wbudowanego śladu węglowego.
  • Dlaczego ślad węglowy gra tak istotną rolę w budownictwie. W jaki sposób sektor budowlany odpowiada za 36% emisji Europejskich.
  • Metody prośrodowiskowe, stosowane do osiągnięcia celów minimalizacji śladu węglowego. Sposoby obniżenia emisji zgodne z założeniami zrównoważonego budownictwa.
  • Wiedza specjalistyczna z zakresu certyfikacji i obliczania emisji. Jak obsługiwać specjalne narzędzia, dzięki którym możliwe jest obliczanie wbudowanego śladu węglowego oraz LCA budynku.
  • Nauka szacowania śladu węglowego dla aranżacji wnętrza (fit- out).
  • Wiedza z zakresu przeprowadzania analizy cyklu życia wybranego budynku lub jego fragmentu.
  • Modelowanie śladu węglowego w fazie projektowej i realizacji budynków.
  • Wiedza dotycząca systemów oceny budynków pod kątem oddziaływania na środowisko oraz certyfikacji stosowanych w Europie.
  • Znajomość prawa Ochrony Środowiska, taksonomii unijnej oraz wymagania prawa UE w zakresie dekarbonizacji budownictwa. Niezbędna wiedza dotycząca Porozumienia Paryskiego i Europejskiego Zielonego Ładu.

Więcej informacji o tym kierunku na stronie WSEiZ

Sprawdź inne STUDIA PODYPLOMOWE W WSEIZ W WARSZAWIE

ZOBACZ RÓWNIEŻ: WYŻSZA SZKOŁA EKOLOGII I ZARZĄDZANIA W WARSZAWIE – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE:

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia