NoweStudia GdańskStudia informatyczneStudia podyplomoweStudia z zarządzania

Analiza danych – Big Data – Uniwersytet Gdański

Studia podyplomowe Analiza danych – Big Data przygotowują do ambitnej i ciekawej pracy związanej ze statystyczną analizą dużych zbiorów danych.

Uniwersytet Gdański zaprasza na studia podyplomowe Analiza danych – Big Data, proponowane przez Wydział Zarządzania UG. Celem kształcenia jest zdobycie wiedzy oraz praktycznych umiejętności związanych z przygotowaniem danych do analizy, eksploracją danych, modelowaniem statystycznym i zaawansowanymi metodami data mining, z wykorzystaniem nowoczesnego oprogramowania.

Absolwenci tego kierunku będą posiadać wiedzę z zakresu zaawansowanej analizy danych statystycznych, specyfiki big data, narzędzi i technik wydobywania informacji i wiedzy z dużych, wielowymiarowych zbiorów danych, zastosowań elementów sztucznej inteligencji w zarządzaniu opartym na analizach danych (data-driven management). Będą także posiadać umiejętności obsługi specjalistycznych programów komputerowych do analiz statystycznych, programowania obliczeń w językach programowania R i Python.

Kandydat na studia podyplomowe to osoba posiadająca wykształcenie wyższe: tytuł licencjata lub magistra (ukończone studia I lub II stopnia lub jednolite studia magisterskie). Studia adresowane są do osób, które chcą podjąć pracę związaną ze statystyczną analizą danych (szczególnie analizą dużych zbiorów danych) i chciałyby się nauczyć jak przygotować dane do analizy, dokonać eksploracji danych, budować modele statystyczne i wykorzystywać zaawansowane metody data mining za pomocą nowoczesnego oprogramowania (głównie w językach R i Python). Kandydat powinien znać podstawy statystyki opisowej i wnioskowania statystycznego oraz mieć przynajmniej niewielkie doświadczenie w programowaniu (w dowolnym języku).

Studia podyplomowe prowadzone są w formie studiów niestacjonarnych (zajęcia w soboty i w niedziele). Program studiów obejmuje 228 godzin zajęć (przeważnie w formie warsztatowej – ćwiczeniowej). Zajęcia prowadzone są w laboratoriach komputerowych.

Perspektywy zawodowe:

  • Data Scientist,
  • Data Intelligence Analyst,
  • Marketing Data Analyst,
  • Fraud & Risk Analyst,
  • Research Analyst,
  • podmioty sektora bankowego i ubezpieczeniowego,
  • branża IT,
  • firmy konsultingowe,
  • każde inne przedsiębiorstwo, które wykorzystuje metody zarządzania opartego na danych (Data Driven Business).

Więcej informacji o tym kierunku i rekrutacji na stronie UG

Sprawdź trwające rekrutacje na STUDIA PODYPLOMOWE na UG

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET GDAŃSKI – REKRUTACJA NA STUDIA, AKTUALNOŚCI

CZYTAJ TAKŻE:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia