Teleinformatyka w Kielcach

W związku z dynamicznym rozwojem usług teleinformatycznym specjaliści po kierunku teleinformatyka mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie. Warto sprawdzić, która uczelnia w Kielcach proponuje ten kierunek kandydatom.

W Kielcach studiować kierunek teleinformatyka można na Politechnice Świętokrzyskiej. Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Świętokrzyskiej przygotował dla maturzystów ofertę studiów inżynierskich, które trwają 3,5 roku i realizowane są w trybie stacjonarnym.

Obserwowany dynamiczny rozwój technologii ICT oraz IoT wiąże się z coraz większym zapotrzebowaniem na wyspecjalizowane kadry, które będą potrafiły rozwijać, wdrażać, utrzymywać oraz wykorzystywać dostępne już technologie. Absolwenci teleinformatyki dzięki zdobytemu w trakcie studiów doświadczeniu będą przygotowani do podejmowania wyzwań w stale rozwijających się zagadnieniach z zakresu technologii ICT.

Poznaj kierunek, zobacz film:

W trakcie studiów poznają dogłębnie funkcjonowanie sieci teleinformatycznych, najważniejsze systemy operacyjne oraz niezbędne języki programowania. Ukończenie studiów o profilu praktycznym sprawi, że absolwenci zdobędą duże doświadczenie zawodowe już w trakcie nauki.

Po ukończeniu studiów będą bardzo dobrze przygotowani do rozpoczęcia kariery zawodowej, między innymi w obszarach: projektowania, zarządzania, wdrażania oraz bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych, programowania w językach C/C++/C#, Python, Java, programowania sieciowego, cyberbezpieczeństwa, technologii Internetu Rzeczy i analityki Big Data, sztucznej inteligencji, tworzenia aplikacji mobilnych, systemów lokalizacji obiektów w czasie rzeczywistym oraz monitoringu wizyjnego, Data Center, wirtualizacji funkcji oraz konteneryzacji, wdrażania technologii 5G.

Uczelnie prowadzące kierunek teleinformatyka w Kielcach

Więcej informacji o kierunkach informatycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia informatyczne Kielce. Interesujesz się informatyką, programowaniem, sieciami komputerowymi, bazami danych, Internetem, sprzętem komputerowym i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia