Kierunki studiówKierunki studiów SzczecinStudia społeczneStudia Szczecin

Bezpieczeństwo wewnętrzne w Szczecinie

Przeglądasz społeczne kierunki studiów w Szczecinie? Interesują Cię kwestie bezpieczeństwa lub praca w służbach mundurowych? Które szczecińskie uczelnie prowadzą kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne?

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne mają w swoich ofertach Uniwersytet Szczeciński oraz Collegium Balticum – Akademia Nauk Stosowanych.

Bezpieczeństwo wewnętrzne na Uniwersytecie Szczecińskim

Studenci kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, który proponuje Uniwersytet Szczeciński, zapoznają się z istotnymi kwestiami dotyczącymi np. przestępczości i terroryzmu oraz uzyskują wiedzę i umiejętności przydatne zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Studiujący zapoznają się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, ochrony osób i mienia oraz funkcjonowaniem państwa i jego organów.

Specjalności:

 • Analityk bezpieczeństwa wewnętrznego,
 • Bezpieczeństwo publiczne,
 • Przywództwo i negocjacje w sytuacjach kryzysowych.

Perspektywy zawodowe:

 • Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencja Wywiadu, Centralne Biuro Antykorupcyjne,
 • Straż Graniczna, Służba Celna,
 • Straż Pożarna, służby ratownictwa,
 • Policja,
 • Żandarmeria Wojskowa, Służba Więzienna, Inspekcja Transportu Drogowego oraz służby specjalne,
 • administracja rządowa, samorządowa i sektor prywatny w zakresie bezpieczeństwa osób i mienia, wywiadu konkurencyjnego, ochrony informacji.

Bezpieczeństwo wewnętrzne w Collegium Balticum

Jeżeli interesuje Cię praca w służbach mundurowych lub kariera związana z przeciwdziałaniem zagrożeniom w sferze szeroko pojętego bezpieczeństwa wewnętrznego, wybierz studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, które proponuje Collegium Balticum.

Cechy dobrego kandydata na studia na tym kierunku to stabilność emocjonalna, wytrwałość, sumienność, czujność, odporność na stres, umiejętność pracy pod presją czasu, zadaniowość, dobra organizacja pracy, odwaga, samodyscyplina, skuteczność, karność.

Specjalności:

 • Służba policyjna i bezpieczeństwo publiczne,
 • Zarządzanie kryzysowe,
 • Bezpieczeństwo transportu i komunikacji.

Kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne w Szczecinie

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia społeczne Szczecin. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia