Politologia w Szczecinie

Interesują Cię studia społeczne? Czujesz, że dobrym dla Ciebie wyborem kierunek politologia w Szczecinie? Dowiedz się więcej!

Jedyna szczecińska uczelnia wyższa, która ma w swojej ofercie kierunek politologia to Uniwersytet Szczeciński. Czy warto wybrać politologię? Jakie perspektywy zawodowe otwierają się przed absolwentami tego kierunku?

Politologia na Uniwersytecie Szczecińskim

Studia na kierunku politologia, proponowane przez Uniwersytet Szczeciński, uczą studentów analizowania zjawisk politycznych, prowadzenia kampanii politycznych i społecznych,
działania w partiach i organizacjach politycznych, przygotowywania wystąpień ustnych i pisemnych, tworzenia ekspertyz dla mediów, czy też projektowania polityk administracji rządowej i samorządowej.

Studenci mają możliwość odbycia studiów częściowych w wielu krajach Europy w ramach programu UE Erasmus Plus oraz wyjazdów studyjnych do Brukseli czy Strasburga.

Wielu absolwentów zostaje posłami, senatorami, radnymi, dyrektorami urzędów, komentatorami politycznymi, prowadzą kampanie wyborcze czy biura poselskie. Pracują także w mediach i agencjach public relations, organizacjach eksperckich i analitycznych, administracji rządowej i samorządowej i instytucjach Unii Europejskiej.

Specjalności:

  • Doradztwo polityczne;
  • Marketing w administracji i polityce;
  • Polityka międzynarodowa.

Kierunek politologia w Szczecinie

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Szczecin. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia