Kierunki studiów ŁódźnewStudia artystyczneStudia historyczneStudia humanistyczneStudia Łódź

Historia sztuki w Łodzi

Kierunek historia sztuki to doskonała propozycja dla kandydatów, którzy marzą o zdobyciu wszechstronnego wykształcenia humanistycznego. Warto poznać propozycję studiów w Łodzi na tym kierunku.

Uczelnią, która ma w swojej ofercie kierunek historia sztuki i umożliwia zdobycie kompetencji z tego zakresu jest Uniwersytet Łódzki. Uczelnia proponuje studia I stopnia oraz II stopnia. Przedmiotem studiów jest osadzona w szerszym kontekście analiza dzieł sztuki i architektury, która umożliwia pełniejsze zrozumienie ważnych procesów i przemian historycznych, społecznych, jak i politycznych.

Historia sztuki na Uniwersytecie Łódzkim

W trakcie studiów student zyskuje wiedzę zarówno na temat zagadnień dotyczących przeszłości, jak i aktualnych, istotnych przemian artystycznych, oraz procesów zachodzących we współczesnej architekturze i przestrzeni miejskiej. Wykształcone podczas studiowania kompetencje pozwalają studentom twórczo spojrzeć na otaczającą rzeczywistość oraz uczą krytycznego myślenia.

Program studiów obejmuje zróżnicowane formy zajęć o charakterze teoretycznym, konwersatoryjnym, warsztatowym i analityczno-praktycznym. Studenci uczestniczą również w wyjazdach do ważnych pod względem artystycznym miejsc w Polsce i za granicą. Dzięki współpracy z organizacjami kultury studia stwarzają możliwość pogłębiania wiedzy i zdobywania umiejętności podczas praktyk w znanych muzeach i instytucjach związanych ze światem sztuki. Zdobyte w ten sposób doświadczenie sprzyja późniejszemu rozwojowi zawodowemu. W trakcie zajęć terenowych (inwentaryzacyjnych) studenci szlifują umiejętności praktyczne, a swoją pracą przyczyniają się do zachowania ważnych dla regionu zabytków.

Dzięki możliwości wyboru zajęć fakultatywnych, student co roku ma szansę wybrać przedmioty, które odpowiadają jego zainteresowaniom. Moduły obejmują różnorodną tematykę, w tym:

  • sztukę średniowieczną;
  • architekturę;
  • fotografię;
  • design i modę;
  • sztukę żydowską i pozaeuropejską;
  • zagadnienia teorii i krytyki sztuki;
  • najnowsze zjawiska artystyczne.

Zajęcia, wykłady i kursy specjalizacyjne zostały podzielone na pięć epok-okresów. Na I roku, student poznaje sztukę starożytną i średniowieczną. Na kolejnym zgłębia sztukę nowożytną (renesans i barok). Na ostatnim roku zajęcia dotyczą sztuki od początków XIX w. do czasów współczesnych.

Istotną rolę odgrywa blok zajęć przybliżających warsztat historyka sztuki, podczas których student może poznać wszystkie potrzebne w pracy narzędzia (terminologię, chronologię, techniki sztuk plastycznych, warsztat pisarski).

Dlaczego warto studiować historię sztuki UŁ? – zobacz film przygotowany przez Uniwersytet Łódzki

Z matury w trakcie rekrutacji liczą się takie przedmioty jak: język polski, historia, historia sztuki (jeden do wyboru); język polski, język obcy nowożytny (jeden do wyboru).

Odwiedź stronę Uczelni i uzyskaj szczegółowe informacje o kierunku:

Kierunek historia sztuki w Łodzi

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia historyczne Łódź. Interesujesz się działalnością człowieka w przeszłości i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia historyczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia