Matematyka – studia w Kielcach

Interesują Cię studia ścisłe w Kielcach? Sprawdź jakie perspektywy zawodowe otwiera przed absolwentami kierunek matematyka.

Kierunek matematyka ma w swojej ofercie Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Studia prowadzi Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK.

Absolwent studiów licencjackich posiada wiedzę i umiejętności z zakresu matematyki oraz wybranych jej zastosowań. W pracy zawodowej potrafi wykorzystywać zdobytą wiedzę i umiejętności oraz przestrzegać zasad etyki i przepisów prawa. Absolwent posiada umiejętności rozwiązywania problemów zawodowych, gromadzenia, przetwarzania oraz pisemnego i ustnego przekazywania informacji, a także pracy zespołowej.

Program studiów oferuje dwie główne ścieżki kształcenia:

  • nauczycielską „Nauczanie matematyki”,
  • nienauczycielską „Analiza danych i modelowanie matematyczne”.

Perspektywy zawodowe – w zależności od wybranej ścieżki kształcenia / kontynuacji nauki na studiach II stopnia – absolwent uzyskuje wstępne przygotowanie do podjęcia pracy w charakterze:

  • nauczyciela matematyki,
  • analityka w branży IT, w sektorze finansowym lub w jednostkach badawczo-rozwojowych.

Absolwenci zdobywają również podczas studiów wiedzę i umiejętności mogące być podstawą dla przyszłej pracy naukowej w zakresie matematyki lub jej zastosowań. Uzyskany tytuł zawodowy daje możliwość ubiegania się o przyjęcie na studia II stopnia.

Uczelnie prowadzące kierunek matematyka w Kielcach

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia ścisłe Kielce. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia