Systemy diagnostyczne w medycynie w Kielcach

Systemy diagnostyczne w medycynie to kierunek studiów dla osób pragnących związać swoją przyszłość zawodową ze służbą zdrowia oraz laboratoriami diagnostycznymi.

Studia na kierunku systemy diagnostyczne w medycynie ma w swojej ofercie Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Program studiów obejmuje takie zagadnienia jak: anatomia i fizjologia człowieka, fizyczne aspekty funkcjonowania organizmu człowieka, obrazowanie medyczne, zasady działania nowoczesnej aparatury medycznej i pomiarowej, systemy diagnostyczne i terapeutyczne, analiza sygnałów i obrazów, gromadzenie i przetwarzanie informacji, analiza statystyczna w naukach biomedycznych.

Student w ciągu sześciu semestrów nauki ma zdobyć atrakcyjny zawód i jak największy zasób praktycznych umiejętności, niezwykle istotnych w przyszłej pracy. Zawarty w programie studiów model kształcenia, zapewnia połączenie wiedzy teoretycznej, ogólnej i specjalistycznej z umiejętnościami praktycznymi.

Perspektywy zawodowe:

  • szpitale,
  • jednostki kliniczne,
  • jednostki ambulatoryjne,
  • poradnie oraz inne jednostki organizacyjne lecznictwa,
  • jednostki projektowe, konstrukcyjne i wytwórcze aparatury oraz urządzeń medycznych,
  • laboratoria badawczo-rozwojowe, przemysłowe i diagnostyczne,
  • jednostki akredytacyjne i atestacyjne aparatury i urządzeń diagnostyczno-pomiarowych.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia ścisłe Kielce. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia