Kierunki studiów Kielcerodzaje studiów KielceStudiaStudia KielceStudia przyrodnicze

Studia przyrodnicze w Kielcach

Studia przyrodnicze to propozycja kierunków, które przygotował dla kandydatów Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Może zainteresuje was kierunek ochrona środowiska.

Kandydaci na studia przyrodnicze w Kielcach nie mają zbyt wielkiego wyboru. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach ma w swojej ofercie kierunek ochrona środowiska, który niewątpliwie należy do najpopularniejszych kierunków studiów w tej kategorii. Czy warto wybrać ochronę środowiska na UJK?

Ochrona środowiska na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach

Studia na kierunku ochrona środowiska na UJK w Kielcach przygotowują do planowania i realizacji zadań w zakresie oceny stanu elementów środowiska i jego ochrony. Oferta kształcenia obejmuje: studia I stopnia ( licencjackie, 3-letnie oraz inżynierskie 3,5-letnie) i studia II stopnia (magisterskie, 2-letnie).

Możliwość zdobywania dodatkowych uprawnień i kompetencji Dzięki współpracy z Polskim Centrum Badań i Certyfikacji S.A. w Warszawie studenci Ochrony Środowiska (po III roku studiów) jako jedyni w województwie mogą przystąpić do egzaminu państwowego i uzyskać certyfikat: Asystenta Systemu Zarządzania Środowiskowego, który jest uznawany w krajach UE. Staże, Studia zagraniczne, Projekty UE W ramach programu Erasmus+ KA107 studenci kierunku Ochrona Środowiska mają możliwość studiowania na uczelniach zagranicznych (m. in. Włochy, Łotwa, Chiny).

Współpraca z podmiotami gospodarczymi m.in. w ramach praktyk studenckich:

  • Wodociągi Kieleckie sp. z o.o.,
  • Staropolski Klaster Wodny,
  • Przedsiębiorstwo Geologiczne w Kielcach,
  • Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Kielcach,
  • Dyckerhoff Polska,
  • Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska,
  • Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich PK,
  • Świętokrzyski Park Narodowy.

Kierunki studiów przyrodniczych w Kielcach 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia przyrodnicze Kielce. Interesujesz się przyrodą, ochroną środowiska i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia przyrodnicze w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij


Czytaj więcej: studia w Kielcach

Studia prawnicze w Kielcach

Myślisz o studiach prawniczo–administracyjnych w Kielcach? Sprawdź, na jakich uczelniach jest to możliwe!

Studia artystyczne w Kielcach

Studia artystyczne mają w swoich ofertach dwie kieleckie uczelnie publiczne: Uniwersytet Jana Kochanowskiego oraz Politechnika…

Kryminologia stosowana w Kielcach

Studia na kierunku kryminologia stosowana, który cieszy się dużą popularnością wśród kandydatów, proponuje absolwentom szkół…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia