Kierunki studiów Kielcerodzaje studiów KielceStudiaStudia KielceStudia sportowe

Studia sportowe w Kielcach

Studia sportowe w Kielcach proponuje wyłącznie Uniwersytet Jana Kochanowskiego.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego to uczelnia, która posiada zróżnicowaną ofertę kierunków studiów z różnych dziedzin nauki. Kandydaci na studia sportowe w Kielcach mogą zainteresować się kierunkiem wychowanie fizyczne, które pozwala na obranie różnych ścieżek zawodowych.

Wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach

Zawód nauczyciela wychowania fizycznego daje możliwość kreowania zdrowego stylu życia wśród młodego pokolenia, ale przede wszystkim bezpośredniego wpływania na  prawidłowy rozwój morfofunkcjonalny dzieci i młodzieży. Stwarza tym samym możliwość pracy z młodymi ludźmi, zapewniając prowadzenie aktywnego, zdrowego trybu życia, łączącego pracę zawodową z zainteresowaniami.

W trakcie studiów:

  • zdobędziesz wiedzę umiejętności i kompetencje społeczne w dziedzinie kultury fizycznej, dotyczące pozytywnych zachowań zdrowotnych, w tym roli aktywności fizycznej w życiu człowieka, głównie w kształtowaniu rozwoju, podtrzymywaniu właściwego poziomu sprawności psychofizycznej, doboru odpowiedniej diety;
  • zdobędziesz gruntowne przygotowanie pedagogiczne oraz kompetencje do prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjnej.

Kształcenie na kierunku wychowanie fizyczne na UJK w Kielcach odbywa się w systemie dwustopniowym (w formie stacjonarnej i niestacjonarnej) uprawniając do wykonywania zawodu nauczyciela wychowania fizycznego na każdym etapie nauczania, a także w klubach sportowych, związkach i stowarzyszeniach sportowych oraz instytucjach samorządowych i państwowych działających w obszarze kultury fizycznej. Uczelnia zapewnia doskonałe warunki do studiowania i trenowania w  nowoczesnym  Uniwersyteckim Centrum Sportu z halą do gier, salami fitness oraz laboratoriami wysiłkowymi.

Kierunki studiów sportowych w Kielcach 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia sportowe Kielce. Interesujesz się dyscyplinami sportowymi, myślisz w przyszłości zostać trenerem lub menedżerem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia sportowe w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia