Kierunki studiów KielcenewStudia KielceStudia techniczneTOP KielceTop studia

Mechanika i budowa maszyn w Kielcach

Przeglądasz techniczne kierunki studiów w Kielcach? Być może zainteresuje Cię mechanika i budowa maszyn – dowiedz się więcej!

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn prowadzi Politechnika Świętokrzyska w Kielcach.

Mechanika i budowa maszyn na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach

Absolwenci kierunku mechanika i budowa maszyn, który proponuje kandydatom Politechnika Świętokrzyska, są przygotowani teoretycznie i praktycznie do podejmowania i rozwiązywania problemów inżynierskich w zakresie projektowania urządzeń mechanicznych i pojazdów oraz systemów technicznych i procesów technologicznych, optymalnej eksploatacji oraz sterowania i automatyzacji procesów produkcyjnych. Otrzymują wiedzę potrzebną przy rozwiązywaniu zagadnień menedżerskich w przedsiębiorstwach produkcyjnych i transportowych oraz wiedzę potrzebną specjalistom pracującym w dziedzinie zastosowań technik informatycznych i metod cyfrowego przetwarzania danych przy projektowaniu, eksploatacji i sterowaniu systemami produkcyjnymi.

Nabywają również wiedzę w zakresie przedmiotów podstawowych ogólnych i podstawowych technicznych, potrzebną dla prawidłowej eksploatacji, utrzymania i odtwarzania oraz modernizacji istniejącego potencjału wytwórczego. Potrafią posługiwać się sprzętem komputerowym oraz posiadają umiejętność posługiwania się programami w zakresie projektowania i technologii wytwarzania, a także organizacji i zarządzania. Posiadają specjalistyczną wiedzę w zakresie techniki samochodowej oraz w zakresie podstaw elektromobilności.

Absolwenci otrzymują wiedzę w zakresie podstaw metrologii oraz zastosowań metrologii w inżynierii mechanicznej, w szczególności w pomiarach wielkości geometrycznych. Po dodatkowym przeszkoleniu mogą stanowić kadrę techniczną dla budowanego w Kielcach Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar.

Zakres nauczania:

  • eksploatacja maszyn do przeróbki surowców mineralnych;
  • inżynieria materiałów metalowych i spawalnictwo;
  • inżynieria wzornictwa przemysłowego;
  • komputerowe wspomaganie wytwarzania;
  • komputerowo wspomagane technologie laserowe i plazmowe;
  • samochody i ciągniki;
  • systemy CAD/CAE;
  • urządzenia hydrauliczne i pneumatyczne;
  • uzbrojenie i techniki informatyczne.

Kierunek mechanika i budowa maszyn w Kielcach

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne w Kielcach. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne w Kielcach.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Budownictwo w Kielcach

Gdzie studiować kierunek budownictwo w Kielcach? Wiedza z perspektywą atrakcyjnego zatrudnienia.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia