Kierunki studiów BydgoszcznewStudia BydgoszczStudia informatyczneTOP BydgoszczTop studia

Informatyka stosowana w Bydgoszczy

Jeśli interesują Cię studia informatyczne i chcesz wybrać kierunek informatyka stosowana w Bydgoszczy, w tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje z tego zakresu.

Czy warto studiować informatykę stosowaną?

Kandydaci na studia na kierunku informatyka stosowana muszą przejawiać predyspozycje do nauki przedmiotów ścisłych i technicznych, umiejętności analitycznego myślenia, komunikatywności, zdolności do współpracy w grupie. Główną zaletą tego kierunku są szerokie perspektywy zawodowe i ciągłe zapotrzebowanie na rynku pracy na pracowników naukowych, projektantów i twórców oprogramowania, kierowników zespołów programistycznych, analityków i administratorów systemów informatycznych, projektantów i administratorów sieci komputerowych, specjalistów od bezpieczeństwa systemów informatycznych… Można tak wymieniać bez końca. Informatyka stosowana to kierunek przyszłości i będzie on doskonałym wyborem!

Gdzie studiować kierunek informatyka stosowana w Bydgoszczy?

Studia na kierunku informatyka stosowana w Bydgoszczy proponują Politechnika Bydgoska oraz Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. Dowiedz się więcej!

Informatyka stosowana na Politechnice Bydgoskiej

Informatyka stosowana na Politechnice Bydgoskiej to kierunek, na którym studenci poznają metodyki analizy i projektowania programów komputerowych, konstrukcję i sposoby działanie systemów operacyjnych, podstawy działania sieci komputerowych, programowanie baz danych, działanie i wykorzystanie Internetu oraz najnowszych technologii z nim związanych.

Dodatkowo, omawiane są zagadnienia: przetwarzania tekstu, sztucznej inteligencji, systemów zintegrowanych oraz grafiki komputerowej.

Kierunek ten odróżnia się od klasycznych studiów informatycznych przez poszerzenie programu kształcenia o elementy budowy układów elektronicznych oraz kompetencje inżynierskie. Projekty i zajęcia laboratoryjne pozwalają na zdobycie i poszerzenie wiedzy potrzebnej do tworzenia oprogramowania zarówno dla nowoczesnych urządzeń mobilnych, systemów wbudowanych jak i aplikacji WWW.

Specjalności:

  • Technologie informacyjne
  • Programowanie aplikacji biznesowych
  • Data Science

Informatyka stosowana w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy

Studia na kierunku informatyka stosowana, które proponuje Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, pozwolą w bardzo szerokim zakresie przygotować się do tworzenia i wdrażania rozwiązań informatycznych, z każdego rodzaju obszaru informatycznego.

Program studiów stworzony przez praktyków, pozwala na kształcenie na wielu płaszczyznach, co umożliwia po ukończeniu studiów na efektywne funkcjonowanie w branży IT. Studia ukierunkowane są na nabywanie i doskonalenie umiejętności praktycznych, poprzez kształcenie w nowoczesnych laboratoriach pod okiem wysoko wykwalifikowanej kadry naukowej.

Studia są także dostępne w formie zdalnej (prowadzone przez Wydział Nauk Stosowanych WSG w Chojnicach).

Kierunek informatyka stosowana w Bydgoszczy

Więcej informacji o kierunkach informatycznych, ich opisy, informacje o zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia informatyczne Bydgoszcz. Interesujesz się zagadnieniami informatycznymi lub myślisz o karierze w IT, chcesz zostać programistą, zarządzać systemami i sieciami, wykorzystywać technologie informatyczne w różnych sektorach przemysłu i biznesu, a może chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji? Sprawdź stronę studia informatyczne w Polsce!

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia