Kierunki studiów BiałystokRekrutacja BiałystokRekrutacja na studiaStudia BiałystokStudia ekonomiczne

Wydział Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku, kierunki studiów, rekrutacja

Propozycja przygotowana przez Wydział Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku to zarówno studia pierwszego jak i drugiego stopnia. Jeśli kończysz szkołę średnią i zamierzasz podjąć studia ekonomiczne to oferta Wydziału będzie świetnym wyborem.

Proponowane przez Wydział Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku kierunki studiów to:

  • EKONOMIA
  • KIERUNEK EKONOMICZNO-PRAWNY
  • EKOBIZNES, wspólnie z Wydziałem Biologii

Studiując EKONOMIĘ zdobędziesz wiedzę o zasadach funkcjonowania gospodarki, będziesz analizować procesy gospodarcze z punktu widzenia gospodarki narodowej i globalnej. Studia te przygotują Cię do podjęcia pracy w branżach związanych z finansami, podatkami, ubezpieczeniami itp. Poznasz zasady prowadzenia działalności gospodarczej oraz nabędziesz umiejętności ich praktycznego zastosowania.

Na te kierunki obowiązują jednolite zasady rekrutacji: wynik egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu do wyboru spośród następujących: geografia, historia, matematyka, wiedza o społeczeństwie – poziom podstawowy lub rozszerzony.

Więcej informacji: Uniwersytet w Białymstoku. Poznaj kierunki studiów na innych wydziałach.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Białystok. Jeśli interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Udostępnij:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia