Wychowanie fizyczne w Częstochowie

Kierunek wychowanie fizyczne przygotowuje kadry pedagogiczne, instruktorów sportowych, czy pracowników w zakresie usług w dziedzinie kultury fizycznej.

Studia na kierunku wychowanie fizyczne ma w swojej ofercie Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie.

Po ukończeniu studiów w zakresie instruktora sportu, oprócz podstawowej wiedzy z obszaru nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej absolwent przygotowany będzie do pracy poza oświatą, jako specjalista do programowania, planowania i koordynowania pracy szkoleniowej w zakresie sportu kwalifikowanego, w wybranej dyscyplinie lub dyscyplinach, na poziomie instruktora sportu. Celem pracy instruktora sportu jest podniesienie ogólnej sprawności podopiecznych lub ich specjalistycznego przygotowania do uprawiania określonej dyscypliny sportu.

Słuchacze, którzy wybiorą specjalność sprawność specjalna w służbach mundurowych, uzyskają przygotowanie w zakresie sprawności i wydolności fizycznej, predysponujące do pracy w jednostkach wojskowych, policji, straży pożarnej itp.

Perspektywy zawodowe – miejscem zatrudnienia absolwentów mogą być:

  • szkoły podstawowe,
  • placówki oświatowo-wychowawcze,
  • kluby sportowe,
  • organizacje społeczne kultury fizycznej i turystyki,
  • prywatne przedsiębiorstwa, działające w zakresie usług w dziedzinie kultury fizycznej.

Szczegółowe informacje na stronie UJD

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia sportowe Częstochowa. Interesujesz się dyscyplinami sportowymi, myślisz w przyszłości zostać trenerem lub menedżerem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia sportowe w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia