Kierunki studiów Częstochowarodzaje studiów CzęstochowaStudiaStudia CzęstochowaStudia logistyczne

Studia logistyczne w Częstochowie

W Częstochowie jest możliwość podjęcia studiów logistycznych na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Uczelnia oferuje studia logistyczne licencjackie i inżynierskie.

Studia logistyczne na kierunkach logistyka oraz logistyka inżynierska proponuje kandydatom Politechnika Częstochowska. Czym różnią się te kierunki, jakie specjalności można wybrać w ich ramach?

Logistyka na Politechnice Częstochowskiej

Żadne przedsiębiorstwo nie może się dziś obejść bez działań logistycznych, a te studia są dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak je organizować. Dowiesz się tu jak zarządzać zaopatrzeniem, produkcją i dystrybucją w firmie, jak działają centra logistyczne i łańcuchy dostaw. Nauczysz się organizować transport, optymalizując koszty i wykorzystując różne gałęzie transportu  oraz zarządzać magazynem, wybierać dostawców i budować kanały dystrybucyjne.

Przygotujesz się do pracy na stanowiskach, na których wymagana jest umiejętność sterowania przepływami fizycznymi, finansowymi i informacji i które znajdziesz w każdej niemal firmie. Poznasz programy i aplikacje wykorzystywane w logistyce, których znajomość jest niezbędna na rynku pracy. Zdobędziesz praktyczną i nowoczesną wiedzę z zakresu logistyki, niezwykle pożądaną przez pracodawców. Jeśli lubisz dynamikę, masz zmysł organizatorski i chęci do działania, a do tego chcesz zdobyć ciekawy zawód – kierunek logistyka jest dobrym wyborem!

Specjalności (zakresy nauczania) na kierunku (studia licencjackie):

  • Systemy logistyczne,
  • Zarządzanie transportem.

Logistyka inżynierska na Politechnice Częstochowskiej

Kompetencje inżynierskie na dzisiejszym rynku pracy to prawdziwy atut. Połączone z wiedzą z dziedziny logistyki tworzą bardzo pożądany przez pracodawców zestaw umiejętności. Jeśli chcesz go mieć, studia na kierunku logistyka inżynierska są dla Ciebie! Zdobędziesz tu wiedzę o procesach logistycznych w przedsiębiorstwie, nauczysz się zarządzać strumieniami fizycznymi i informacji. Dowiesz się, na czym polega praca magazynu, nauczysz się dobierać środki transportu i opakowania, kompletować ładunki, wybierać dostawców i współpracować z klientami. Będziesz potrafił zidentyfikować pojawiające się w tych obszarach problemy, a następnie rozwiązywać je metodami inżynierskimi. Poznasz teoretyczne podstawy logistyki ale też przede wszystkim jej praktyczne zastosowania i narzędzia: programy komputerowe i technologie informatyczne. Jeśli masz analityczny umysł, interesują Cię zagadnienia transportu i organizowania, lubisz mierzyć się z problemami natury techniczno-organizacyjnej, te studia pomogą Ci rozwinąć swoje zalety i zdobyć tytuł inżyniera.

Specjalności (zakresy nauczania) na kierunku (studia inżynierskie):

  • Zarządzanie i inżynieria transportu,
  • Inżynieria systemów logistycznych.


Dowiedz się więcej o logistycznych kierunkach studiów dostępnych dla kandydatów w Częstochowie:

Kierunki studiów logistycznych w Częstochowie 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia logistyczne Częstochowa. Interesuje cię spedycja, transport, logistyka – zarządzanie łańcuchami dostaw i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia