Kierunki studiów CzęstochowanewStudia CzęstochowaStudia techniczneTOP CzęstochowaTop studia

Mechanika i budowa maszyn w Częstochowie

Przeglądasz kierunki studiów technicznych w Częstochowie? Być może zainteresuje Cię mechanika i budowa maszyn?

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn prowadzi Politechnika Częstochowska. Zapoznaj się z propozycją studiów inżynierskich w PCz.

Mechanika i budowa maszyn na Politechnice Częstochowskiej

Kierunek mechanika i budowa maszyn proponuje kandydatom Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej.

W ramach tego kierunku dostępne są następujące zakresy kształcenia:

  • Automatyzacja procesów wytwarzania i robotyka;
  • Inżynieria samochodowa;
  • Komputerowe projektowanie maszyn i urządzeń;
  • Przetwórstwo tworzyw polimerowych;
  • Spawalnictwo.

Absolwenci studiów z zakresu Automatyzacji Procesów Wytwarzania i Robotyki mogą znaleźć zatrudnienie w branży zajmującej się wytwarzaniem, eksploatacją i programowaniem maszyn CNC, firmach technologicznych z branży obróbki metali, energetyki, motoryzacji, wszelkiego rodzaju firm wytwórczych oraz handlowych.

Absolwenci studiów z zakresu Inżynieria Samochodowa mogą znaleźć zatrudnienie w zakładach wytwórczych urządzeń energetycznych i samochodów, w działach transportowych zakładów przemysłowych oraz instytutach badawczych, zajmujących się zagadnieniami motoryzacyjnymi.

Wykształcenie uzyskane w ramach studiów z zakresu Komputerowe Projektowanie Maszyn i Urządzeń jest wystarczające do podjęcia pracy w: biurach projektowych, przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego, przedsiębiorstwach zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn, firmach technologicznych, zakładach przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, firmach doradczych i audytorskich, instytucjach naukowo-badawczych.

Absolwent studiów z zakresu Przetwórstwo Tworzyw Polimerowych może znaleźć zatrudnienie w firmach projektowych, eksploatacyjnych, wytwórczych i handlowych związanych z przetwórstwem tworzyw polimerowych. Może podjąć pracę w zakładach produkcyjnych branży motoryzacyjnej, lotniczej, narzędziowej, przemysłu zabawkarskiego, medycznego, gospodarstwa domowego, budownictwie oraz przy eksploatacji, remontach i regeneracji części maszyn i urządzeń do przetwórstwa materiałów polimerowych.

Absolwent studiów z zakresu Spawalnictwo może znaleźć zatrudnienie w firmach projektowych, eksploatacyjnych, wytwórczych i handlowych związanych z wytwarzaniem wyrobów z zastosowaniem technik spawalniczych. Może podjąć pracę w zakładach produkcyjnych branży lotniczej, motoryzacyjnej, narzędziowej, konstrukcji stalowych, budownictwie oraz przy eksploatacji, remontach i regeneracji części maszyn i urządzeń w różnych dziedzinach, w tym energetyce, górnictwie, przemyśle maszynowym i innych.

Kierunek mechanika i budowa maszyn w Częstochowie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Częstochowa. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce.  Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Częstochowa.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia