Kierunki studiów Częstochowanewrodzaje studiów CzęstochowaStudiaStudia chemiczneStudia Częstochowa

Studia chemiczne w Częstochowie

Interesujesz się chemią i zastanawiasz się, czy swoje pasje możesz zrealizować w Częstochowie? Można. Studia chemiczne w Częstochowie oferuje Uniwersytet Jana Długosza oraz Politechnika Częstochowska. Możesz wybrać studia na kierunku: chemia lub kierunek inżynieria chemiczna i procesowa.

Chociaż studia chemiczne nie należą do najłatwiejszych to ze względu na atrakcyjne perspektywy zawodowe absolwentów kierunków chemicznych wzrasta zainteresowanie tym rodzajem studiów. W Częstochowie studia chemiczne oferują swoim kandydatom obie uczelnie państwowe. Na Uniwersytecie Jana Długosza można studiować w ramach studiów licencjackich na kierunku chemia. Politechnika Częstochowska dla kandydatów przygotowała inżynierskie studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa.

Chemia na UJD

Studia I-go stopnia na kierunku chemia, który ma w swojej ofercie Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie (6 semestrów), przeznaczone są̨ dla osób zainteresowanych naukami chemicznymi. Ogólnym celem kształcenia na kierunku Chemia studia I stopnia jest uzyskanie wiedzy i umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień chemii oraz z dziedzin pokrewnych, opartych na podstawach nauk matematyczno-przyrodniczych.

Specjalność:

  • Chemia Leków
  • Specjalizacja nauczycielska – nauczanie Chemii i Przyrody
  • Drug Chemistry (Chemia Leków w języku angielskim)

Inżynieria chemiczna i procesowa na Politechnice Częstochowskiej

W ramach kierunku Inżynieria Chemiczna i Procesowa zostaniesz przygotowany do projektowania, modernizacji, sprawowania nadzoru oraz wdrażania i realizacji procesów technologicznych, prowadzących do przekształcenia surowców w użyteczne produkty o wymaganych właściwościach. Poznasz budowę, właściwości, sposoby kształtowania i metody badania różnorodnych materiałów oraz podstawy inżynierii produktu.

czytaj dalej: Inżynieria chemiczna i procesowa w Częstochowie

Kierunki studiów chemicznych w Częstochowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia chemiczne Częstochowa. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia