Kierunki studiów Częstochowarodzaje studiów CzęstochowaStudiaStudia CzęstochowaStudia przyrodnicze

Studia przyrodnicze w Częstochowie

Kandydaci preferujący studia przyrodnicze w Częstochowie niestety nie mogą liczyć na wiele propozycji z tego zakresu.

Jedyną uczelnią, która proponuje kandydatom kierunek studiów, który można uznać za studia przyrodnicze, jest Politechnika Częstochowska. A mowa o kierunku architektura krajobrazu, który prowadzony jest wspólnie przez Wydział Infrastruktury i Środowiska oraz Wydział Budownictwa PCz.

Architektura krajobrazu na Politechnice Częstochowskiej

Kierunek ten pozwala na zdobycie umiejętności projektowania i zarządzania przestrzenią naturalną i kulturową. Program studiów obejmuje takie przedmioty jak m.in.: projektowanie obiektów architektury krajobrazu, rysunek, historia sztuki, matematyka, geometria wykreślna, budowa obiektów architektury krajobrazu, dendrologia, ekologia, budownictwo, instalacje, materiałoznawstwo oraz techniki komputerowe w projektowaniu. Studenci tego kierunku nauczą się również, jak zarządzać terenami zieleni i czynić je funkcjonalnymi oraz estetycznymi.

Architektura krajobrazu to studia inżynierskie o profilu ogólnoakademickim trwające 7 semestrów realizowane w systemie stacjonarnym. Studia przygotowują do projektowania, budowy, zarządzania i pielęgnacji obiektów architektury krajobrazu.

Perspektywy zawodowe:

  • placówki administracji rządowej i samorządowej,
  • ośrodki badawczo-rozwojowe,
  • własne biura projektowe i wykonawcze.


Dowiedz się więcej o przyrodniczych kierunkach studiów w Częstochowie, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy.

Kierunki studiów przyrodniczych w Częstochowie 2023

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia przyrodnicze Częstochowa. Interesujesz się przyrodą, ochroną środowiska i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia przyrodnicze w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia