Kierunki studiów Zielona Górarodzaje studiów Zielona GóraStudiaStudia ekonomiczneStudia Zielona Góra

Studia ekonomiczne w Zielonej Górze

Studia ekonomiczne cieszą się niesłabnącą popularnością. Jakie kierunki z dziedziny szeroko pojętego biznesu można studiować w Zielonej Górze?

Kierunki ekonomiczne, studia ekonomiczne w Zielonej Górze są prowadzone przez Uniwersytet Zielonogórski na wydziałach: Ekonomii i Zarządzania oraz Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki. Oferta kierunków przystaje do aktualnej sytuacji branży finansowej, studentów kształci się bowiem w zakresie BIZNESU ELEKTRONICZNEGO oraz prowadzonego w jęz. angielskim COMPUTER SCIENCE AND ECONOMETRICS. Osoby zainteresowane ogólniejszym ujęciem zagadnień biznesowych zainteresuje kierunek EKONOMIA.

Ekonomia na Uniwersytecie Zielonogórskim

Studenci kierunku ekonomia, który prowadzi Uniwersytet Zielonogórski, zdobywają umiejętności wykorzystania wiedzy w praktyce, uczą się analizować zasoby wewnętrzne przedsiębiorstwa oraz jego otoczenia. Kluczową umiejętnością jest wyszukiwanie, gromadzenie i prezentowanie danych empirycznych, wykonywanie analiz ekonomicznych, posługiwanie się metodami analitycznymi i narzędziami informatycznymi, swobodne poruszanie się w otoczeniu podmiotów i instytucji ekonomicznych oraz społecznych.

Perspektywy zawodowe absolwentów:

  • przedsiębiorstwa produkcyjne, handlowe i usługowe,
  • banki i instytucje finansowe,
  • towarzystwa zarządzania funduszami inwestycyjnymi,
  • firmy konsultingowe,
  • instytucje, jednostki administracji centralnej i samorządowej,
  • instytucje zarządzania funduszami unijnymi.


Szczegółowe informacje o ekonomicznych kierunkach studiów w Zielonej Górze uzyskasz wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy:

Kierunki studiów ekonomicznych w Zielonej Górze 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia ekonomiczne Zielona Góra. Jeśli interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Zielonej Górze.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Zielonej Górze:

Studia w Zielonej Górze

Kierunki studiów w Zielonej Górze

Rekrutacja na studia w Zielonej Górze

Uczelnie Zielona Góra

Udostępnij:


Czytaj więcej – studia w Zielonej Górze:

Studia społeczne w Zielonej Górze

Studia społeczne w Zielonej Górze to oczywiście propozycje przygotowane przez Uniwersytet Zielonogórski, kształcące przyszłych socjologów,…

Fizjoterapia w Zielonej Górze

Kierunek fizjoterapia przygotowuje specjalistów rehabilitacji, profilaktyki i przygotowania sportowego, gotowych podjąć pracę w zawodzie fizjoterapeuty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia