Kierunki studiów Zielona GóranewStudia ekonomiczneStudia Zielona GóraTop studiaTOP Zielona Góra

Ekonomia w Zielonej Górze

Myślisz o studiowaniu ekonomii w Zielonej Górze? Zobacz ofertę, którą przygotował dla Ciebie Uniwersytet Zielonogórski! Poznaj kierunek ekonomia!

Na kierunku ekonomia kształci się wysokiej klasy specjalistów w dziedzinie gospodarowania zasobami ludzkimi, rzeczowymi i finansowymi, bardzo dobrze przygotowanych do podejmowania racjonalnych decyzji ekonomicznych. Szeroki zakres wiedzy i umiejętności nabywanych podczas studiów jest powodem tego, że absolwenci kierunku ekonomia należą do grupy najbardziej rozchwytywanych przez pracodawców aplikantów na rynku pracy.

Na jakich stanowiskach pracują absolwenci ekonomii?

Studia na kierunku ekonomia przygotowują do pracy w branży finansowej na praktycznie dowolnym stanowisku. Absolwenci tego kierunku pracują zarówno przy analizie i prognozie finansowej, konsultingu i tworzeniu strategii firm i korporacji, jak i jako kierowników zespołów pracowników oraz menadżerów relacji z klientami. Wszystko to w interesującym, stymulującym środowisku finansowym, w którym nie ma miejsca na nudę!

Czego można się nauczyć na studiach na kierunku ekonomia?

Podstawą teoretyczną pozwalającą zrozumieć zjawiska obserwowane na rynkach lokalnych i międzynarodowym jest matematyka, a w szczególności statystyka, więc jest ona bardzo istotna na kierunku ekonomia. Studenci uczą się wykorzystania poznanych narzędzi matematycznych w formie specjalistycznego oprogramowania automatyzującego wykonywane operacje.

Wiedzę ze statystyki uzupełniają przedmioty o charakterze interdyscyplinarnym, m.in. elementy psychologii, socjologii, prawa i stosunków międzynarodowych, które pozwalają zrozumieć społeczne uwarunkowania procesów gospodarczych.

Ekonomia na Uniwersytecie Zielonogórskim

Absolwenci studiów na kierunku ekonomia prowadzonych na Uniwersytecie Zieleniogórskim są kompleksowo przygotowani do pracy w sektorze finansowym. Posiadają wiedzę nt. empirycznych zastosowań analizy ekonomicznej oraz analizy działania przedsiębiorstw, które umożliwiają podjęcie pracy w firmach i korporacjach. Znają też zasady prowadzenia własnego biznesu, dlatego z powodzeniem mogą zostać niezależnymi przedsiębiorcami. Uniwersytet Zieleniogórski zdaje sobie sprawę z faktu, iż w dobie Internetu biznes robi się w skali globalnej, dlatego każdy absolwent kierunku ma gwarancję uzyskania certyfikatu językowego na poziomie B2, umożliwiającego prowadzenie rozmów z klientami międzynarodowymi.

Kierunek ekonomia w Zielonej Górze

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia ekonomiczne Zielona Góra. Jeśli interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Zielonej Górze.

Sprawdź też inne TOP kierunki w Zielonej Górze

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Zielonej Górze:

Studia w Zielonej Górze

Kierunki studiów w Zielonej Górze

Rekrutacja na studia w Zielonej Górze

Uczelnie Zielona Góra

Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia