Kierunki studiów LublinnewStudia ekonomiczneStudia LublinTOP LublinTop studia

Finanse i rachunkowość w Lublinie

Interesują Cię studia ekonomiczne w Lublinie? Chcesz studiować na kierunku finanse i rachunkowość? Nie wiesz, którą uczelnię wybrać? Lektura naszego artykułu rozwieje prawdopodobnie wszystkie Twoje wątpliwości!

Gdzie studiować kierunek finanse i rachunkowość w Lublinie?

Sytuacja jest jasna i klarowna – jeśli chcesz studiować kierunek finanse i rachunkowość w Lublinie, to masz do wyboru studia na dwóch uczelniach publicznych (Politechnika Lubelska, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej) oraz dwóch uczelniach niepublicznych (Lubelska Akademia WSEI i Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie). Sprawdź czym różnią się propozycje poszczególnych uczelni.

Finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie (UMCS)

Na tym kierunku, prowadzonym przez UMCS, zdobędziesz wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości, funkcjonowania instytucji finansowych i banków oraz nauczysz się analizować podstawowe zjawiska gospodarcze i sytuację ekonomiczno-finansową różnych jednostek gospodarczych. Zrozumiesz także przyczyny i skutki występowania zjawisk gospodarczych na szczeblu makro- i mikroekonomicznym w warunkach otwartej gospodarki rynkowej. Dzięki temu odnajdziesz się potem w pracy różnych instytucjach finansowych i niefinansowych.

Specjalności:

  • Bankowość i rynki finansowe
  • Finansowanie i opodatkowanie przedsiębiorstw
  • Rachunkowość przedsiębiorstw i instytucji

Finanse i rachunkowość na Politechnice Lubelskiej

Aspekt praktyczny studiów poparty jest również zaangażowaniem praktyków w realizację podstawy programowej. Studiując na kierunku finanse i rachunkowość (bez podziału na specjalności) na Politechnice Lubelskiej masz możliwość zdobycia specjalistycznej wiedzy z zakresu finansów, rachunkowości, ekonomii i zarządzania, nie tylko podczas planowych zajęć, ale także poprzez zaangażowanie w działalność Studenckiego Koła Naukowego Zarządzania Finansami, jak również w czasie realizacji rozszerzonego programu praktyk studenckich. 

Finanse i rachunkowość w Lubelskiej Akademii WSEI

Studiując kierunek finanse i rachunkowość w Lubelskiej Akademii WSEI, zyskujesz profesjonalną wiedzę z zakresu finansów, która otwiera drogę do kariery w branży finansowej i bankowości. 
Oprócz nabywania umiejętności zarządzania finansami przedsiębiorstw, nauczysz się planować przychody, kontrolować koszty przedsiębiorstwa i dbać o jego płynność finansową. Możesz również założyć własną działalność gospodarczą na własny rachunek. 

Specjalności:

  • Zarządzanie podatkami
  • Rachunkowość i finanse podmiotów gospodarczych
  • Analiza danych i big data i data science w finansach

Finanse i rachunkowość w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

W trakcie zajęć na kierunku finanse i rachunkowość w WSPA w Lublinie studenci zdobywają wiedzę z najnowszego dorobku naukowego, uwzględniającą bieżące trendy w finansach i rachunkowości. Program nauczania gwarantuje praktyczne przygotowanie do zawodu oraz do samodzielnego funkcjonowania na rynku finansowym, projektowania przedsięwzięć finansowych, systemów rachunkowości oraz zarządzania finansami.

Specjalności:

  • Finanse i bankowość
  • Rachunkowość i finanse przedsiębiorstw

Czy warto studiować finanse i rachunkowość?

Finanse i rachunkowość to obecnie jeden z najpopularniejszych kierunków studiów. Studia te są wartościowe i mogą zapewnić dobrą pracę, nawet już na początku zawodowej kariery. Studia na kierunku finanse i rachunkowość przygotowują do pracy, w której pożądana jest wiedza ekonomiczna, z zakresu prawa, bankowości i rachunkowości, a także świadomego korzystania z instrumentów finansowych.

Studiowanie na kierunku Finanse i rachunkowość umożliwia zdobycie wszechstronnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości przedsiębiorstw oraz instytucji ubezpieczeniowych, finansowych, funkcjonowania rynków finansowych i wykorzystywania ich instrumentów Studenci uczą się przygotowywania informacji finansowych, ich analizowania, oceniania ryzyka, podejmowania trafnych decyzji finansowych, znajdowania optymalnych rozwiązań w różnych warunkach gospodarczych.

Uzyskaj szczegółowe informacje o tym kierunku, przygotowane przez prowadzące go lubelskie uczelnie wyższe:

Kierunek finanse i rachunkowość w Lublinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Lublin. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Ekonomia w Lublinie

Studiowanie ekonomii to świetny wybór dla osób pragnących dużej ilości…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublin.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia