Studia ekonomiczne w Lublinie

Zastanawiasz się, co można studiować w Lublinie? Poznaj możliwości studiowania kierunków ekonomicznych w stolicy województwa lubelskiego!

Za większą część oferty studiów ekonomicznych w Lublinie odpowiadają uczelnie państwowe: Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Politechnika Lubelska. Możliwość studiowania nauk z dziedziny szeroko pojętego biznesu w mniejszych grupach zajęciowych umożliwiają również niepubliczne Lubelska Akademia WSEI i Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji.

Oferta studiów ekonomicznych lublińskich uczelni jest zbalansowana: zdecydowanie dominują w niej standardowe kierunki EKONOMA i FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ, zaś zainteresowani studiami bardziej wyspecjalizowanymi powinni zastanowić się nad ANALITYKĄ GOSPODARCZĄ, MATEMATYKĄ W FINANSACH oraz MARKETINGINEM I KOMUNIKACJĄ RYNKOWĄ.

Ekonomia w Lubelskiej Akademii WSEI

Studia na kierunku ekonomia, które proponuje kandydatom Akademia WSEI,  to idealne rozwiązanie dla osób, które mają zacięcie do przedmiotów ścisłych i ciekawi ich świat finansów oraz gospodarki. Wśród obowiązkowych przedmiotów na studiach ekonomicznych znajdują się również zagadnienia z obszaru prawa oraz psychologii, dlatego jest to kierunek, na którym nauczysz się nie tylko świata finansów i przedmiotów związanych ściśle z ekonomią. Żeby stać się dobrym ekonomistą potrzebna będzie również ciekawość świata, chęć dokształcania się i bieżącej obserwacji zmian na rynku. Nagrodą za ten trud jest ciekawa praca i dobre perspektywy zawodowe po ukończeniu studiów.

Specjalności:

  • Ekonomika przedsiębiorstw,
  • Rynek pracy i polityka społeczna.

Finanse i rachunkowość na Politechnice Lubelskiej

Finanse i rachunkowość to kierunek studiów o charakterze praktycznym, którego program przygotowany został przy współudziale lubelskich przedsiębiorców oraz organizacji branżowych (m. in. Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego). Studia prowadzi Wydział Zarządzania Politechniki Lubelskiej.

Aspekt praktyczny studiów poparty jest również zaangażowaniem praktyków w realizację podstawy programowej. Studiując na kierunku Finanse i Rachunkowość masz możliwość zdobycia specjalistycznej wiedzy z zakresu finansów, rachunkowości, ekonomii i zarządzania nie tylko podczas planowych zajęć, ale także poprzez zaangażowanie w działalność Studenckiego Koła Naukowego Zarządzania Finansami Politechniki Lubelskiej, jak również w czasie realizacji rozszerzonego programu praktyk studenckich.

Absolwenci tego kierunku podejmują pracę w instytucjach finansowych, biurach rachunkowych, agencjach konsultingowych, administracji państwowej i samorządowej, a także w placówkach naukowo-badawczych

Kierunki studiów ekonomicznych w Lublinie 2023

Więcej informacji o kierunkach ekonomicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia ekonomiczne Lublin.

Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

Czytaj także:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia