Kierunki studiów LublinNowerodzaje studiów LublinStudiaStudia ekonomiczneStudia Lublin

Studia ekonomiczne w Lublinie

Zastanawiasz się, co można studiować w Lublinie? Poznaj dokładniej studia ekonomiczne w stolicy województwa lubelskiego!

Za większą część oferty, którą są studia ekonomiczne w Lublinie odpowiadają uczelnie państwowe: Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Politechnika Lubelska. Możliwość studiowania nauk z dziedziny szeroko pojętego biznesu w mniejszych grupach zajęciowych umożliwiają również niepubliczne Lubelska Akademia WSEI i Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji.

Oferta studiów ekonomicznych lublińskich uczelni jest zbalansowana: zdecydowanie dominują w niej standardowe kierunki EKONOMA i FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ, zaś zainteresowani studiami bardziej wyspecjalizowanymi powinni zastanowić się nad ANALITYKĄ GOSPODARCZĄ, MATEMATYKĄ W FINANSACH oraz MARKETINGINEM I KOMUNIKACJĄ RYNKOWĄ.

Ekonomia w Lubelskiej Akademii WSEI

Studia na kierunku ekonomia, które proponuje kandydatom Akademia WSEI,  to idealne rozwiązanie dla osób, które mają zacięcie do przedmiotów ścisłych i ciekawi ich świat finansów oraz gospodarki. Wśród obowiązkowych przedmiotów na studiach ekonomicznych znajdują się również zagadnienia z obszaru prawa oraz psychologii, dlatego jest to kierunek, na którym nauczysz się nie tylko świata finansów i przedmiotów związanych ściśle z ekonomią. Żeby stać się dobrym ekonomistą potrzebna będzie również ciekawość świata, chęć dokształcania się i bieżącej obserwacji zmian na rynku. Nagrodą za ten trud jest ciekawa praca i dobre perspektywy zawodowe po ukończeniu studiów.

Specjalności:

  • Ekonomika przedsiębiorstw,
  • Rynek pracy i polityka społeczna.

Finanse i rachunkowość na Politechnice Lubelskiej

Finanse i rachunkowość to kierunek studiów o charakterze praktycznym, którego program przygotowany został przy współudziale lubelskich przedsiębiorców oraz organizacji branżowych (m. in. Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego). Studia prowadzi Wydział Zarządzania Politechniki Lubelskiej.

Aspekt praktyczny studiów poparty jest również zaangażowaniem praktyków w realizację podstawy programowej. Studiując na kierunku Finanse i Rachunkowość masz możliwość zdobycia specjalistycznej wiedzy z zakresu finansów, rachunkowości, ekonomii i zarządzania nie tylko podczas planowych zajęć, ale także poprzez zaangażowanie w działalność Studenckiego Koła Naukowego Zarządzania Finansami Politechniki Lubelskiej, jak również w czasie realizacji rozszerzonego programu praktyk studenckich.

Absolwenci tego kierunku podejmują pracę w instytucjach finansowych, biurach rachunkowych, agencjach konsultingowych, administracji państwowej i samorządowej, a także w placówkach naukowo-badawczych

Analityka gospodarcza na UMCS w Lublinie

Studia na kierunku analityka gospodarcza to doskonała okazja do zdobycia wiedzy ekonomii, finansów i zarządzania. Wszystko to wzbogacone jest zdobywaniem praktycznych umiejętności wykorzystania nowoczesnych ilościowych metod analitycznych w biznesie, w szczególności opierających się na oprogramowaniu i narzędziach informatycznych.

Dzięki studiom można dowiedzieć się, w jaki sposób przeprowadzać analizy gospodarcze, oceniać ryzyka lub sytuację ekonomiczną firm.

Zawód analityka gospodarczego należy do cenionych na rynku pracy, co czyni kierunek ciekawym ze względu na perspektywy pracy. Znajdziesz zatrudnienie w różnych przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, biurach rachunkowych, bankach i zakładach ubezpieczeń, ale także w instytucjach administracji publicznej i służbach finansowych różnych branż.

Absolwenci są także poszukiwani przez firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Możesz pracować na stanowiskach analityka finansowego, biznesowego, specjalisty ds. analiz i sprawozdawczości czy specjalisty ds. analiz rynkowych.

Zdobyte doświadczenie umożliwia podjęcie pracy jako data scientist, analityk giełdowy, czy analityk ds. ryzyka. Nabyta na studiach wiedza przydać Ci się może także do założenia własnego biznesu. 

Kierunki studiów ekonomicznych w Lublinie 2024

Więcej informacji o kierunkach ekonomicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia ekonomiczne Lublin. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Czytaj także:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia