Kierunki studiówKierunki studiów LublinStudia ekonomiczneStudia Lublin

Analityka gospodarcza w Lublinie

Te przyszłościowe studia realizuje w Polsce tylko kilka uczelni. Jest wśród nich jedna z Lublina. Dowiedz się więcej o kierunku analityka gospodarcza.

Studia na kierunku analityka gospodarcza to w ostatnich latach jedna z ciekawszych nowości. W Lublinie kierunek ten proponuje kandydatom Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej (UMCS).

Analityka gospodarcza na UMCS w Lublinie

Studia na kierunku analityka gospodarcza to doskonała okazja do zdobycia wiedzy ekonomii, finansów i zarządzania. Wszystko to wzbogacone jest zdobywaniem praktycznych umiejętności wykorzystania nowoczesnych ilościowych metod analitycznych w biznesie, w szczególności opierających się na oprogramowaniu i narzędziach informatycznych.

Dzięki studiom można dowiedzieć się, w jaki sposób przeprowadzać analizy gospodarcze, oceniać ryzyka lub sytuację ekonomiczną firm.

Zawód analityka gospodarczego należy do cenionych na rynku pracy, co czyni kierunek ciekawym ze względu na perspektywy pracy. Znajdziesz zatrudnienie w różnych przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, biurach rachunkowych, bankach i zakładach ubezpieczeń, ale także w instytucjach administracji publicznej i służbach finansowych różnych branż.

Absolwenci są także poszukiwani przez firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Możesz pracować na stanowiskach analityka finansowego, biznesowego, specjalisty ds. analiz i sprawozdawczości czy specjalisty ds. analiz rynkowych.

Zdobyte doświadczenie umożliwia podjęcie pracy jako data scientist, analityk giełdowy, czy analityk ds. ryzyka. Nabyta na studiach wiedza przydać Ci się może także do założenia własnego biznesu. 

Rekrutacja

Rekrutacja odbywa się na podstawie wyników egzaminów maturalnych. Należy wybrać przedmioty: język obcy nowożytny (współczynnik 1,0), matematyka (współczynnik 1,0), jeden przedmiot spośród: historia, geografia, język polski, wiedza o społeczeństwie, fizyka i astronomia, fizyka, chemia, biologia (współczynnik 0,7).

Kierunek analityka gospodarcza w Lublinie

Więcej informacji o kierunkach ekonomicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia ekonomiczne Lublin. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Ekonomia w Lublinie

Studiowanie ekonomii to świetny wybór dla osób pragnących dużej ilości…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia