Pedagogika Zdolności i Informatyki – nowy kierunek na APS

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie informuje, że od nowego roku akademickiego 2021/2022 uruchamia nowatorski kierunek studiów I stopnia “Pedagogika Zdolności i Informatyki“.

Koncepcję studiów opracował i większość przedmiotów na kierunku realizuje zespół pracowników Zakładu Metodologii i Pedagogiki Twórczości, naukowców i praktyków zajmujących się pedagogiką twórczości i pedagogiką zdolności oraz edukacją informatyczną.

Studia stacjonarne I stopnia – Kierunek Pedagogika Zdolności i Informatyki – przygotowuje do pracy pedagogicznej z uczniem zdolnym oraz do prowadzenia zajęć komputerowych i informatyki. Solidne przygotowanie pedagogiczne wzbogacone o zajęcia z heurystyki, nowatorstwa pedagogicznego, pedagogiki zdolności i twórczości oraz rozbudowane umiejętności informatyczne. W rezultacie studia ułatwią znalezienie interesującej pracy w placówkach edukacyjnych, firmach komercyjnych w branży szkoleniowej, fundacjach, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, placówkach upowszechniania kultury, świetlicach oraz innych instytucjach ukierunkowanych na kreatywność i wymagających wysokich kompetencji informatycznych. 

Atuty kierunku:

  • Kierunek nowy, dostosowany do potrzeb pracodawców i aktualnych tendencji kształcenia, który jest sprawdzony – ma ponad 30-letnią tradycję (wcześniej znany jako specjalność na kierunku pedagogika specjalna albo pedagogika). 
  • Kierunek skoncentrowany na rozwoju zdolności osobistych studenta oraz uwrażliwiający na zdolności podopiecznych. 
  • Kierunek, w którym informatyka jest przyjazna, a pedagogika innowacyjna i otwarta na indywidualność. 
  • Kierunek realizowany z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu i oprogramowania aktualizujący program kształcenia w związku z dynamicznymi zmianami technologicznymi. 
  • Kierunek unikatowy – łączący kompetencje informatyczne i kreatywność, czyli kompetencje szczególnie pożądane na rynku pracy.
  • Kierunek przygotowujący do pracy w zawodzie nauczyciela informatyki po ukończeniu studiów II stopnia. 

Sprawdź zasady rekrutacji na ten kierunek.


Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:


ZOBACZ RÓWNIEŻ: AKADEMIA PEDAGOGIKI SPECJALNEJ W WARSZAWIE – REKRUTACJA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia