Psychologia – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
UKW proponuje kandydatom studia jednolite magisterskie na kierunku psychologia. Dowiedz się więcej o kierunku oraz proponowanych specjalnościach.
Studia na kierunku psychologia na UKW to jednolite studia magisterskie, czyli psychologii będziesz uczyć się pięć lat. Zalet tego trybu jest wiele. Jednym z nich jest uzyskanie uprawnień do wykonywania zawodu psychologa. Kwestie związane z wykonywaniem pracy psychologa regulują akty prawne.
Absolwent psychologii posiada kwalifikacje w zakresie świadczenia usług psychologicznych, a w szczególności diagnozowania oraz udzielania pomocy psychologicznej w rozwiązywaniu problemów z różnych obszarów życia jednostki i grup społecznych. Absolwent jest przygotowany do samodzielnego lub zespołowego prowadzenia badań naukowych w dziedzinie psychologii. (USTAWA z dnia 8 czerwca 2001 r. o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów, Dz. U. Nr 73, poz. 763, z późn. zm.).
Na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego pod koniec trzeciego roku można wybrać jeden z modułów specjalnościowych. Do wyboru są następujące:
- psychologia kliniczna,
- psychologia zdrowia i rehabilitacji,
- psychologia społeczna stosowana,
- psychologia wspomagania rozwoju.
- psychologia w biznesie
Istotą jest pogłębienie wiedzy z określonej subdyscypliny i kompetencji praktycznych.
Poznaj dokładniej moduły kształcenia!
Psychologia kliniczna
Celem modułu jest zapoznanie się studentów z psychologią kliniczną jako dziedziną zastosowań psychologii w stosunku do dzieci z zaburzeniami rozwoju i ich rodzin, osób chorych psychicznie, neurologicznie, somatycznie oraz z tzw. problemami osobistymi.
Psychologia zdrowia i rehabilitacji
Celem modułu jest zapoznanie się studentów z psychologią zdrowia i psychologią rehabilitacji jako dziedziną zastosowań psychologii w stosunku do dorosłych i dzieci chorych somatycznie oraz osób z niepełnosprawnością. Studenci opanowują podstawowe umiejętności dotyczące kontaktu klinicznego, wyboru metod diagnostyki, terapii i innych form terapii psychologicznej wobec jednostki i otoczenia społecznego.
Psychologia społeczna stosowana
Moduł przygotowuje do diagnozy i rozwiązywania problemów przystosowania do życia w społeczeństwie i organizacji życia społecznego. Celem jest poznanie mechanizmów i prawidłowości funkcjonowania społecznego jednostek i grup, w tym rodziny jako małej grupy społecznej oraz możliwości zastosowania tej wiedzy w praktyce.
Psychologia wspomagania rozwoju
Moduł przygotowuje studenta do pracy psychologicznej w następujących obszarach praktyki zawodowej: wczesne wspomaganie rozwoju dziecka i jego rodziny; praca psychologiczna z rodziną z problemami wychowawczymi; edukacja rozwijająca i specyficzne trudności w uczeniu się; wspomaganie zdrowych osób dorosłych w rozwoju osobistym i zawodowym; wspomaganie rozwoju osób starszych i chorych somatycznie.
Psychologia w biznesie
Celem modułu jest zapoznanie oraz pogłębienie wiedzy studentów na temat mechanizmów funkcjonowania w roli zawodowej. Kształcenie obejmuje modele, prawidłowości, kompetencje diagnostyczne i rozwiązywanie konkretnych zadań praktycznych istotnych w zarządzaniu ludźmi oraz zarządzaniu sobą w karierze zawodowej. Absolwent tego modułu potrafi doradzić menadżerowi, jaki wprowadzać zmianę w organizacji, skutecznie negocjować, motywować do pracy i efektywnie kierować zespołem pracowniczym także zróżnicowanym demograficznie i kulturowo.
Rekrutacja
- Liczba punktów rankingowych jest średnią arytmetyczną punktów z części pisemnej na świadectwie dojrzałości. Do obliczenia średniej i uzyskania punktów rankingowych wlicza się język polski, język obcy zdawany na poziomie obowiązkowym i od 1 do 3 przedmiotów dodatkowych, gdzie od 2010 roku jako jeden z przedmiotów dodatkowych obowiązkowo uwzględniana jest matematyka
- Kandydatowi przyznaje się liczbę punktów odpowiadającą punktom procentowym uzyskanym z egzaminu maturalnego z poziomu rozszerzonego (z wagą 1,0) lub z poziomu podstawowego (z wagą 0,8) np. za uzyskany wynik 75% przyznaje się kandydatowi:
- 75 pkt na poziomie rozszerzonym,
- 60 pkt na poziomie podstawowym (0,8 x 75 = 60 pkt).
Na UKW psychologię studiować można w trybie stacjonarnym i co wielu zadowoli, również w trybie niestacjonarnym. Oczywiście na studiach dziennych nauka realizowana będzie za darmo, na zaocznych koszt to 2650 zł za semestr.
Strona kierunku: PSYCHOLOGIA, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Więcej informacji o kierunkach psychologicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia psychologiczne Bydgoszcz. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z ludzką psychiką, zawiłościami życia społecznego, ludzkimi motywacjami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia psychologiczne w Polsce.
CZYTAJ TAKŻE:
Psychologia w Bydgoszczy, zasady rekrutacji 2025
Psychologia – Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
Psychologia kliniczna – Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.
Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy
Studia w Bydgoszczy
Kierunki studiów w Bydgoszczy
Rekrutacja na studia w Bydgoszczy
Uczelnie Bydgoszcz
Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij