Kierunki studiów Bydgoszcznewrodzaje studiów BydgoszczStudiaStudia BydgoszczStudia psychologiczne

Studia psychologiczne w Bydgoszczy

Studia psychologiczne jako jednolite magisterskie w Bydgoszczy proponuje Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz. Kandydatów na ten rodzaj studiów może zainteresować również propozycja kierunku psychologia w biznesie z oferty Uniwersytetu WSB.

Psychologia to wciąż jeden z najpopularniejszych kierunków studiów. W Bydgoszczy studia psychologiczne znajdziesz w ofercie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz dwóch uczelni prywatnych (Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy).

Psychologia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Studia na kierunku psychologia, które proponuje kandydatom UKW w Bydgoszczy, przygotowują do wykonywania zawodu psychologa, a w szczególności działań psychologicznych związanych z diagnozą, opiniowaniem, orzekaniem, jak również udzielaniem pomocy psychologicznej jednostkom oraz grupom społecznym. 

Moduły specjalnościowe (wybierane pod koniec trzeciego roku studiów):

  • psychologia kliniczna,
  • psychologia zdrowia i rehabilitacji,
  • psychologia społeczna,
  • psychologia wspomagania rozwoju,
  • psychologia w biznesie.

Psychologia na Uniwersytecie WSB Merito Bydgoszcz

Studenci kierunku psychologia na Uniwersytecie WSB Merito Bydgoszcz uczą się dokonywania diagnozy i udzielania pomocy psychologicznej jednostkom oraz grupom społecznym w sytuacjach trudnych i w rozwiązywaniu problemów pojawiających się w różnych obszarach życia. Absolwenci będą przygotowani do pracy w charakterze psychologa w placówkach ochrony zdrowia, opieki społecznej, penitencjarnej, a także w przedsiębiorstwach, urzędach państwowych i samorządowych.

Specjalności:

  • Neuropsychologia
  • Psychologia edukacyjna
  • Psychologia społeczna
  • Psychologia w zarządzaniu i biznesie
  • Psychologia zdrowia

Dowiedz się więcej o interesujących Cię psychologicznych kierunkach studiów dostępnych w Bydgoszczy, wybierając pozycje z poniższej listy.

Kierunki studiów psychologicznych w Bydgoszczy 2024

Więcej informacji o kierunkach psychologicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia psychologiczne Bydgoszcz. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z ludzką psychiką, zawiłościami życia społecznego, ludzkimi motywacjami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia psychologiczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Bydgoszczy:

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów Bydgoszcz

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia